trešdiena, 2016. gada 30. marts

Izklaides un nauda

Izklaide ir ļoti svarīga mūsu dzīvē. Lai spētu produktīvi darboties citās jomās, mums ir jāspēj atpūsties. Bet, ja jūs katru piektdienu dodaties izklaidēties uz dārgiem klubiem, pastāvīgi dodaties uz kino, restorāniem, teātra izrādēm jūs ietekmējat savu budžetu ar izdevumiem kurus varētu ietaupīt. Varbūt varat doties uz klubu nevis katru nedēļu, bet divas, trīs reizes mēnesī. Arī šādi jūs ietaupīsiet un lieki neņemsiet kredītus, lai turpinātu piekopt dārgu dzīves veidu. Varat atrast kādu lētāku izklaides veidu, kas neprasa kredītus, lai turpinātu izklaidēties.. Uzaicināt draugus pie sevis uz spēļu vakaru. Radīt patīkamu, relaksējošu atmosfēru bez liekas līdzekļu tērēšanas.

Hobiji mums ļauj atpūsties, sajusties labi, tie piepilda mūsu laiku ar ko mums patīkamu. Bet ir dažādi hobiji kas izmaksā ļoti dārgi. Jums nav jāmaksā kredītu procenti par saviem hobijiem. Nevajadzētu taupīt uz lietām kas jums palīdz labāk darboties ikdienā, bet jūs varat izvēlēties cik bieži ar to nodarbojaties, ko darāt lai samazinātu izmaksas. Viss ir jūsu rokās un jums ir jāredz kas ir izdevīgi un ko varētu padarīt izdevīgu.

Kaitīgie ieradumi jau pasaka visu ar to nosaukumu. Tie ir kaitīgi, pārsvarā, jūsu veselībai, bet ja skatāmies uz finansēm, tie ir tikpat kaitīgi jūsu makam. Smēķēšana var radīt ļoti smagas veselības problēmas gan tagad gan nākotnē, bet uz maku tā atstāj iespaidu pastāvīgi un pamanāmi. Nopērkot paciņu jūs to, iespējams, nejūtat, bet ja izrēķināt cik izdodat mēnesī, jūs pamanāt ka summas ir lielas. Tāpat ar alkohola lietošanu. Tas atstāj lielu iespaidu uz jūsu veselību un naudas maku. Tas viss ir savstarpēji saistīts. Un pats muļķīgākais būtu ņemt kredītu, lai bojātu savu veselību.

Azartspēles, tāpat kā kaitīgie ieradumi, ir atkarības. Tie nav īsti ieradumi, jo nespējat no tiem atteikties tik vienkārši. Bet jūs varat censties. Ja nepieciešams lūgt profesionālu palīdzību. Šie ieradumi spēj sagraut jūsu dzīvi, bet ja spējat no tiem atteikties kļūsiet tikai stiprāki. Azartspēles nav spēles, bet problēmas.

Izvērtēt savu dzīvi un redzēt kas ir jāmaina ir ļoti nozīmīga spēja. Šādi jūs varat mainīt savu dzīvi līdz nepazīšanai. Taupīt nav slikti. Mainīties nav slikti. Tas viss nozīmē ka augat kā cilvēks.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 22. marts

Devalvācija - ko tas nozīmē

Bieži vien daudzi sastopas ar terminiem, kuru nozīme nav īsti skaidra, tāpēc nereti rodas dažādas nesaprašanas un problēmas. Šoreiz sīkāk par to, kas ir naudas devalvācija, kādi ir šīs norises plusi un riski.

Devalvācija ir oficiāla nacionālās naudas vienības kursa pazemināšana salīdzinājumā ar citām valūtām vai attiecībā pret zeltu. Šī finansu norise izraisa preču vai pakalpojumu cenu celšanos, pirktspējas samazināšanos.

Daži noderīgi fakti par devalvāciju 


  • Devalvācija var būt izdevīga tām valstīm, kas daudz eksportē iekšzemes izejvielas un no tām ražotas preces un kuras spēj lielā mērā ar iekšzemes resursiem un ražošanu nodrošināt savas vajadzības, tātad tām ir salīdzinoši neliels imports – tās pamatā ir lielās valstis;
  • Pazeminoties preču cenām ārvalstu valūtās, pieaug to konkurētspēja ārvalstu tirgos;
  • Savukārt imports, piemēram, enerģija, kļūst dārgāks, aug inflācija, pieaug maksājumi par iekšzemē strādājošo cilvēku, uzņēmumu un valsts aizņēmumiem ārvalstu valūtās, iespējama uzticības krīze finanšu sistēmai, kas tālāk pasliktina iedzīvotāju un uzņēmumu stāvokli;
  • Būtiski minēt, ka sadārdzinās ārzemēs ražoto preču vērtība un kļūst lētāk iegādāties vietējos produktus un pakalpojumus;
  • Vietējiem ražotājiem un uzņēmējiem pieaug pieprasījums pēc pašmāju ražotajām precēm un produktiem, kā arī palielinās eksports (ārzemju pircēji var nopirkt vairāk valstī ražotu preču), sadārdzinās ražošanas iekārtu u.c. lietu iegāde ārzemēs;
  • Savukārt, iedzīvotājiem – samazinās uzkrājumu vērtība (vismaz noteiktā līmenī arī valstī, kur notikusi devalvācija), ārzemju produkti un pakalpojumi kļūst dārgāki.

Devalvācija – esi zinošs par visām finansu darbībām!

--> Read more...

Unikāli kredīti


Ātrie kredīti ir unikāli attiecībā uz pieteikumu apstrādi kā arī piešķiršanas termiņu. Lai saņemtu kredīta apstiprinājumu, aizņēmējam ir nepieciešama laba kredītvēsture, aizņēmējam ir jābūt pilngadīgam, pastāvīgi nodarbinātam un ir jāsaņem stabili ikmēneša ienākumi. Papildus tam, aizņēmējam ir nepieciešams aktīvs bankas konts. Viens no vienkāršākajiem un ērtākajiem veidiem, kā pieteikties kredītam, ir aizpildīt pieteikumu un iesniegt to aizdevēja mājaslapā internetā.

Pieejamā summa un atmaksas noteikumi

Parasti pieejamā kredīta summa ir atkarīga no aizdevēja un tā, vai Jūs esat jau iepriekš pieteikušies kredītam. Parasti aizdevēji ļauj Jums aizņemties summu līdz 300 eiro, ja piesakāties kredītam pirmo reizi un vēlāk ļauj Jums aizņemties maksimāli pieejamo summu līdz 500 un pat 3000 eiro. Ir svarīgi saprast tomēr, ka pat tad, ja Jūs aizņematies apjomīgu naudas summu, Jums tā ir jāatmaksā sevis izvēlētājā un aizdevēja apstiprinātajā termiņā. Labākais ir aizņemties tieši tik, cik variet atļauties un tik, cik nepieciešams. Aizņemoties vairāk, kā variet atļauties, var rasties problēmas ar naudas atmaksu un/vai pēc naudas atmaksas – var rasties problēmas ar mēneša budžetu. Tas atkal radīs problēmas izdzīvot līdz mēneša beigām un var rasties vajadzība ņemt atkārtotu kredītu. Pēc jūsu pieteikuma, tas, nekavējoties, tiks izskatīts. Vienīgais izņēmums, kad izskatīšana var aizkavēties ir, ja esat pieteicies aizdevumam ārpus uzņēmuma darba laika. Ja lēmums ir pozitīvs, uz jūsu bankas kontu tiks pārskaitīta attiecīgā naudas summa. Laiks kādā nauda parādīsies jūsu kontā ir atkarīgs no jūsu izmantotās bankas. Vienlaicīgi, jūs varat saņemt tikai vienu aizdevumu.

Ne velti ātrie kredīti bez ķīlas iekarojuši savu popularitāti – ar to palīdzību naudu iespējams saņemt ātri un ērti, turklāt klientiem tiek piedāvāti vairāki bonusi. Ja esi pārliecināts, ka naudu noteiktajā termiņā varēsi atdot, ātrie kredīti ir tas pakalpojumu veids, kas noteikti spēs palīdzēt, lai saņemtu nepieciešamo naudas summu svarīgu pirkumu veikšanai.

Pirmais kredīts ir bez procentiem, bet atkārtots ar procentiem. Aizdevēji arī piemēro aizņēmējiem procentu likmes par kredīta izmantošanu, kuras ir atkarīgas no summas un termiņa. Labā ziņa ir tā, ka šogad visi aizdevēji (likums pieprasīja) ir samazinājušo procentu likmes. Aizņemieties atbildīgi un šie kredīti Jums sniegs pozitīvu pieredzi un palīdzību grūtā brīdī.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 17. marts

Latvijas parāds

Latvijas valsts parāds 2015. gada beigās bija 8,4 miljardi eiro (kopā ārējais un iekšējais parāds), kas ir apmēram 34% no prognozētā iekšzemes kopprodukta 2016. gadam. Salīdzinot ar ASV valsts parādu, mēs, protams, varam būt lepni, taču parāds joprojām pastāv. Ja valsts budžets būtu ar pārpalikumu, tad naudu varētu novirzīt parāda dzēšanai. Latvijas 2016. gada budžetā izdevumi plānoti lielāki, kā ienākumi, šādas prognozes pastāv līdz 2018. gadam. Parādu var arī dzēst, pārdodot uzņēmumu valsts kapitāla daļas, un līdzekļus mērķtiecīgi novirzot parāda atmaksai. Ja parāds netiek dzēsts, tas tiek pārfinansēts, un valsts parāda apkalpošana joprojām izmaksā noteiktus līdzekļus.

Kam tad Latvijas valsts ir parādā? Vislielāko parāda daļu sastāda valdības emitētās eiroobligācijas (eiroobligācijas ir Latvijas valsts parāda vērtspapīri (obligācijas), kas emitēti starptautiskajos finanšu tirgos ārvalstu valūtā un kuras iegādājušies galvenokārt ārvalstu investori – bankas un institucionālie investori (ieguldījumu fondi, pensiju fondi, apdrošināšanas sabiedrības un tā tālāk)). Tālāk seko valsts iekšējais parāds (iekšējā parāda saistību lielāko daļu veido iekšējā aizņēmuma vērtspapīri (valsts parādzīmes un obligācijas, kā arī krājobligācijas), kurus Valsts kases organizētajās regulārajās publiskajās izsolēs iegādājušies vietējā finanšu tirgus dalībnieki, pārsvarā kredītiestādes un institucionālie investori (pensiju fondi, apdrošināšanas sabiedrības un citi)), aizņēmums no Pasaules Bankas, Eiropas Komisijas, Starptautiskā Valūtas Fonda, Ziemeļu investīciju bankas un pārējie parādi.
--> Read more...

Kredīts nerezidentiem

Kredīti un aizdevumi nerezidentiem ir krietni vien riskantāki, nekā aizdevumi Latvijas Republikas pilsoņiem. Tas ir pamatojams pavisam vienkārši, jo šie nerezidenti jebkurā brīdī var aizbraukt prom no valsts un par kredītu nelikties ne zinis. Tieši tāpēc Latvijā tika izveidota droša sistēma nerezidentu kreditēšanai visbiezāk, pērkot nekustamo īpašumu. Šajā sistēmā ir iekļautas vienotas un publiskas nekustamo īpašumu īpašumtiesību un ķīlas reģistrēšanas elektroniskā reģistra esamību, kā arī skaidru un saprotamu darījumu veikšanas procedūru. Biezi vien nerezidenti izvēlās iegādāties nekustamo īpašumu tikai tāpēc, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā un līdz ar to arī Eiropā.

Tas bija ļoti populāri, no 2010. - 2015. gadam, kad Latvijas likumdošanā mainījās uzturēšanās atļaujas noteikumi. Turpmāk nerezidentiem 50 000 eiro vietā ir jāiegādājas 250 000 eiro vērtībā īpašumu, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā. Kad uzturēšanās atļauja ir iegūta, šis nerezidents var brīvi pārvietoties pa visām Eiropas valstīm. Kā tad nerezidentam saņemt kredītu, lai varētu iegādāties nekustamo īpašumu? Jebkurš nerezidents var pieteikties hipotekārajiem kredītiem jebkurā banku filiālē kā arī pieteikties internetā, aizpildot pieteikšanās formu savā izvēlētajā bankā, atverot šīs bankas mājaslapu, sadaļu pieteikties aizdevumam. Tad, kad pieteikums ir aizpildīts, dažu dienu laikā bankas darbinieki ar jums sazināsies un vienosies par datumu, kurā tiks organizēta tikšanās un kredīta līguma parakstīšana.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 1. marts

Pasaules parāds

Ja Ņujorkas iedzīvotāji Taimskvērā novietotajā pulkstenī var novērot, kā ik dienas pieaug valsts parāds, kā atgādinājums tam, ka lielā mērā katrs no valsts nodokļu maksātājiem ir atbildīgs par šī parāda samazināšanu, tad šajā saitē The Economist mājas lapā ir atrodams pasaules parāda „skaitītājs”, kura cipari uzrāda ne vien katras valsts parādus, bet pat kopējo pasaules parādu. Tā kā mēs nebūt neesam parādā marsiešiem vai kādam citam spēkam ārpus Zemes robežām (visi aizņēmumi, kas tiek ņemti un izsniegti dažādām valstu valdībām, ir valstu aizņēmumi no Pasaules Bankas, Starptautiskā Valūtas fonda, Eiropas Komisijas, dažādu investīciju un obligāciju veidā radītie parādi), fascinējošākais ir tieši tas, ka visi pasaules valstu parādi ir parādi kādam citam tepat, pasaules ekonomikas ietvaros. Vēl viens situāciju raksturojošs skaitlis ir 286% no pasaules IKP 2014. gadā, ko sasniedzis pasaules kopējais parāds. Ko tas nozīmē? Kombinācijā ar lēni ekonomikas attīstību šāds pasaules parāds norāda uz jaunām globālām finanšu krīzēm nākotnē. Mc Kinsey Globālā Institute pētījumā atzīti trīs galvenie riski, kas izriet no pieaugošā pasaules parāda: valdību parāda pieaugums, kas dažās valstīs sasniedz tik augstu līmeni, ka jāmeklē jauni veidi, kā to samazināt (piedāvājums – plaša aktīvu pārdošana un vienreizēji labklājības nodokļi); mājsaimniecību parāda pieauguma turpinājums (arī nekustamā īpašuma cenas); un īpaši nepatīkami jaunumi saistībā ar Ķīnas parāda četrkāršo pieaugumu septiņu gadu laikā, ko paātrinājis nekustamā īpašuma bums un ēnu ekonomika.
--> Read more...

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija