trešdiena, 2016. gada 30. marts

Izklaides un nauda

Izklaide ir ļoti svarīga mūsu dzīvē. Lai spētu produktīvi darboties citās jomās, mums ir jāspēj atpūsties. Bet, ja jūs katru piektdienu dodaties izklaidēties uz dārgiem klubiem, pastāvīgi dodaties uz kino, restorāniem, teātra izrādēm jūs ietekmējat savu budžetu ar izdevumiem kurus varētu ietaupīt. Varbūt varat doties uz klubu nevis katru nedēļu, bet divas, trīs reizes mēnesī. Arī šādi jūs ietaupīsiet un lieki neņemsiet kredītus, lai turpinātu piekopt dārgu dzīves veidu. Varat atrast kādu lētāku izklaides veidu, kas neprasa kredītus, lai turpinātu izklaidēties.. Uzaicināt draugus pie sevis uz spēļu vakaru. Radīt patīkamu, relaksējošu atmosfēru bez liekas līdzekļu tērēšanas.

Hobiji mums ļauj atpūsties, sajusties labi, tie piepilda mūsu laiku ar ko mums patīkamu. Bet ir dažādi hobiji kas izmaksā ļoti dārgi. Jums nav jāmaksā kredītu procenti par saviem hobijiem. Nevajadzētu taupīt uz lietām kas jums palīdz labāk darboties ikdienā, bet jūs varat izvēlēties cik bieži ar to nodarbojaties, ko darāt lai samazinātu izmaksas. Viss ir jūsu rokās un jums ir jāredz kas ir izdevīgi un ko varētu padarīt izdevīgu.

Kaitīgie ieradumi jau pasaka visu ar to nosaukumu. Tie ir kaitīgi, pārsvarā, jūsu veselībai, bet ja skatāmies uz finansēm, tie ir tikpat kaitīgi jūsu makam. Smēķēšana var radīt ļoti smagas veselības problēmas gan tagad gan nākotnē, bet uz maku tā atstāj iespaidu pastāvīgi un pamanāmi. Nopērkot paciņu jūs to, iespējams, nejūtat, bet ja izrēķināt cik izdodat mēnesī, jūs pamanāt ka summas ir lielas. Tāpat ar alkohola lietošanu. Tas atstāj lielu iespaidu uz jūsu veselību un naudas maku. Tas viss ir savstarpēji saistīts. Un pats muļķīgākais būtu ņemt kredītu, lai bojātu savu veselību.

Azartspēles, tāpat kā kaitīgie ieradumi, ir atkarības. Tie nav īsti ieradumi, jo nespējat no tiem atteikties tik vienkārši. Bet jūs varat censties. Ja nepieciešams lūgt profesionālu palīdzību. Šie ieradumi spēj sagraut jūsu dzīvi, bet ja spējat no tiem atteikties kļūsiet tikai stiprāki. Azartspēles nav spēles, bet problēmas.

Izvērtēt savu dzīvi un redzēt kas ir jāmaina ir ļoti nozīmīga spēja. Šādi jūs varat mainīt savu dzīvi līdz nepazīšanai. Taupīt nav slikti. Mainīties nav slikti. Tas viss nozīmē ka augat kā cilvēks.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija