ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Stomatologu pieraksti

Atvērt stomatologa praksi nav tik viegli, ir nozīme privātprakses vietai un klientūras piesaistei. Nav ieteicams atvērt zobārsta praksi tuvu kādai vēl tuvumā esošai zobārstniecības praksei, jo tas ir tavs tiešākais konkurents, ar kuru sacentīsies pakalpojumu kvalitātē, speciālistu profesionalitātē un cenu dārdzībā vai lētumā.

Ir svarīgi, kāds ir izveidots personāls un aparatūras iegāde, kā arī medikamentu nodrošināšana, kuru cenas iedzen izmisumā. Jo attiecīgi zobārstniecības prakses cena veidojas no personāla algu izmaksām, komunālajiem maksājumiem, par telpām, kurās atrodas prakse.

Medikamentu iegādē zobārstniecības prakse var izmantot medikamentu uzņēmumu izplatītāju piedāvājumus, jo tie ir vienmēr lētāki un izdevīgāki, nekā iegādāties vairumtirdzniecības vietās. Pirmajos gados jūsu praksei neveidosies peļņa, jo nepieciešams nodrošināt ar patstāvīgu klientu nepārtrauktu plūsmu, kas ar laiku kļūtu par patstāvīgiem klientiem un ieteiktu praksi izmantot citiem.
Algām arī jābūt atbilstošām, jo zobārstu un to asistentu mērķis, tāpat kā jebkura amata veicējs, vēlas saņemt samaksu par savu paveikto, ja viņš saņem piedāvājumu citā praksē, kur alga ir lielāka, un klientūra ir pietiekamā apjomā, tad, protams, ies uz turieni. Šī problēma nav tikai zobārstu praksēs, bet visā medicīnas nozarē. Mediķi pat nepāriet uz blakus pilsētu vai valsts galvaspilsētu, bet emigrē uz citu valsti ar labākiem apstākļiem un lielākiem ienākumiem.

Svarīgi ir arī savu speciālistu kvalifikācijas paaugstināšanai sūtīt komandējumos pieredzes apmaiņā, lai tie spētu sekot šīs nozares progresa soļiem, un neatpalikt no saviem konkurentiem, un piedāvāt klientiem līdzvērtīgu pakalpojumu klāstu un iespējas, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas un zinātne. Šis izdevums ir dārgs solis, bet vajadzīgs, tam būtu jābūt tavam budžeta plāna punktam. To, protams, varēsi īstenot, kad atļaus tev tavi ienākumi.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija