otrdiena, 2016. gada 28. jūnijs

Kā visātrāk atbrīvoties no parādiem

Kā visātrāk atbrīvoties no parādiem? Ir man daži ieteikumi, kā visātrāk atbrīvoties no parādiem. Tie var palīdzēt un var nepalīdzēt, jo ne visiem derēs viena formula, kura palīdzēja man un manam kaimiņam. Tas nav ātri un viegli, bet tas ir izdarāms jebkurā gadījumā. Turpinājumā mēģināsim uzskaitīt pāris veidus, kā atbrīvoties no parādiem.1. Aprēķini pirmās nepieciešamības izdevumus.

Tas nepieciešams, lai saprastu, no kā Tev nekādā gadījumā nav iespējams atteikties. Šie izdevumi, pirmkārt, būs pārtika un komunālie maksājumi. Atņem no ienākumu summas pirmās nepieciešamības pirkumu iegādes summu. Atlikums rāda, cik daudz naudas Tu vari atļauties tērēt parāda atmaksai vienā mēnesī.

2. Centies sameklēt papildus ienākumu avotu.

Diemžēl atdot parādu, kad tam jau iestājies atmaksas termiņš, ir grūtāk nekā plānot kredīta ņemšanu. Ja patiesi vēlies atbrīvoties no parādiem, Tev būs jāatsakās no citiem izdevumiem un paralēli jāatrod godīga iespēja nopelnīt vairāk, kā parasti.

3. Sazinies ar kredītu devēju.

Nepaliec viens! Kredīta devējs ir pirmais, kam jāuzzina par Tavām finanšu problēmām. Ja Tev rodas aizdomas, ka papildus izdevumi (pagarinājuma maksa, sodi un tamlīdzīgi) veido lielāku summu, kā likumā noteiktos 100% no sākotnējā kredīta apmēra, Tu vari vērsties PTAC – Patērētāju tiesību aizsardzības centrā ar sūdzību par iespējamu likumpārkāpumu.

4. Zini savas tiesības (atteikšanās no kredītiem, PTAC).

Ja jūti, ka kredītu ņemšana varētu kļūt (vai jau ir kļuvusi) par atkarību, kad būsi ticis vaļā no parādiem, Tu vari LAFPA lūgt sevi iekļaut kredītam liegto personu sarakstā – lai pasargātu sevi no paša neapdomīgiem lēmumiem nākotnē. Vēršanās PTAC palīdz risināt neskaidras situācijas.

5. Plāno savu budžetu turpmāk.

Turklāt plāno savu budžetu – zini savus ienākumus un izdevumus, esi godīgs pret sevi, vienmēr domā līdzi, aizņemoties.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija