otrdiena, 2016. gada 30. augusts

Kāpēc studiju kredītus ir tik viegli saņemt?

Esam noskaidrojuši kāpēc aizdevēji tik viegli izsniedz studiju kredītus, bet vai esam padomājuši par to, kāpēc tas tā tiek darīts? Jāatceras, ka studiju kredīts nav bezmaksas kredīts un GPL likme parasti ir ap 5 %. Jāsaka, ka GPL nav īpaši liels, tomēr tas ir iemesls, kāpēc jaunie studenti un viņu vecāki, labāk izvēlas paņemt kredītu, nekā paņem naudu no saviem iekrājumiem, ja tādi, protams ir. Šādā veidā studiju aizdevēji nodrošinās ar to, ka lielākā daļa studēt gribētāju izvēlēsies paņemt studiju kredītu. Un ja tā tīri parēķina, tad aptuveni lielākā daļa studēt gribētāju, iestājoties augstskolā paņem studiju kredītu, jo reti kuram ir pāris tūkstoši kabatā, lai uzreiz atmaksātu par savām studiju programmām.

Aptuvenais skaits var grozīties no 50 – 80%, taču šie cipari skaidri un gaiši parāda, cik tas ir izdevīgi ir aizdevējam. Katram mācību gadam sākoties, tieši 50 – 80 % jaunieši izvēlas paņemt studiju kredītu, jo bieži vien arī vecāki nevar šādu naudas summu samaksāt un, kas cits atliek, ja ne paņemt studiju kredītu?

Tomēr jāatceras, ka šie kredīti ir arī jāatmaksā, un studējošam jaunietim, šādas iespējas ir ļoti ierobežotas. Reti kurš students spēj apvienots studiju programmas ar darbu. Pie tam, ja kāds studējošais vēlas iet strādāt, tad jārēķinās ar to, ka lielākā darba devēju studējošos savai darba vietai, nemaz nelaiž klāt. Tas skaidrojams pavisam vienkārši – darba devēji, vēlas, lai konkrētais darbinieks ir nodarbināts tikai vienā vietā un lai šim darbiniekam nebūtu nekādu citu prioritāšu. Tomēr, ir arī saprotoši darba devēji, kuri piedāvā studējošajiem strādāt uz nepilnu slodzi, tādējādi, tie studenti, kas var apvienot studiju programmas ar strādāšanu, būs milzīgs pluss un nebūs bažu, ka kredīta maksājums netiks nomaksāts.

Protams, ka mēs katrs esmu individuālas personas un lielākoties citas iespējas, kā sākt studēt, paņemot studiju kredītu - vienkārši nav. Tomēr jārēķinās ar to, ka šis kredīts būs jānomaksā, pretējā gadījumā Jūs uzaudzēsiet soda procentus un beigu beigās Jums būs jādomā, kur atrast labi atmaksātu darbu, kamēr vēl mācīsieties, kopā apvienots to būs gandrīz neiespējami.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 17. augusts

Eiropas bagātākās valstis

Bagātība ir izmērāma skaitļos. Pastāv aprēķini par to, cik lieli ir valstu ienākumi pēc dažādu izdevumu, tai skaitā parādu apmaksas, cik apjomīgs ir valsts budžets uz vienu iedzīvotāju, cik lielisks ir valsts iekšzemes kopprodukts, un kāda ir valsts parāda attiecība pret IKP. Statistika apkopo datus par valsts labklājības rūpēm, kādas tā izrāda saviem iedzīvotājiem, cik labu dzīves standartu piedāvā visiem saviem pilsoņiem. Medicīniskā aprūpe, izglītība, apgādāšana mūža nogalē – svarīgākie rādījumi par to, kā valsts gādā par nodokļu maksātājiem.

Viens no veidiem, kā noteikt valsts bagātību, ir tās gada iekšzemes kopprodukta apjoma sadalījums uz vienu iedzīvotāju. „Top 101 News” apkopojuši tieši šos datus. Proti, skaitļi liecina, ka Eiropas kontinenta bagātākā nācija ir Luksemburga, kā svarīgāko indikatoru norādot 80 000 dolāru IKP ienākuma uz iedzīvotāju. Luksemburgai seko Norvēģija - 55 000 dolāru uz iedzīvotāju, Šveicē viena iedzīvotāja vidējais gada ienākums, sadalot „uz galviņām” valsts iekšzemes kopproduktu, ir 45 000 dolāru, Austrijā – 43 000 USD, Nīderlandē – 42 000, Zviedrijā – 41 000, Īrijā – 40 000, Islandē – 39 000, Vācijā – 38 000, Beļģijā – 37 000 dolāru iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju (2015. gada apkopojums un 2016. gada prognozes). Visas minētās valstis saglabājušas stabilitāti krīzes apstākļos.

Insider Monkey min 2015. gada septiņus lielākos iekšzemes kopproduktus Eiropas valstu vidū, sarakstā pēc to lieluma uzskaitot Luksemburgu, Norvēģiju, Šveici, Austriju, Zviedriju, Vāciju un Beļģiju.

Ar šiem uzskaitījumiem vajadzētu pietikt, lai saprastu, kuras valstis ir Eiropas bagātāko vidū. Taču kam jāpateicas to bagātībai? 2015. gada 1. janvārī Norvēģijai ir stabils naftas eksports, valsts ekonomika būvēta uz dabas resursiem un to tirdzniecību – naftas produktu izpēti un ražošanu, hidroenerģiju un zivju rūpniecību. Zviedrija orientējas uz attīstītu eksportu, tās ekonomiku raksturo plaša dažādība (jauktā tipa ekonomika). Augsti iedzīvotāju ienākuma nodokļi nodrošina ienākuma līdzvērtīgu sadalījumu visai sabiedrībai kopumā. Šveice ir viens no pasaules stabilākajiem ekonomikas līderiem. Vienu no augstākajiem ienākumiem uz iedzīvotāju pasaulē Šveice panākusi ar zemu bezdarba līmeni un sabalansētu budžetu. Nīderlandei ir veiksmīga un atvērta ekonomika, kas lielāko tiesu balstās uz ārējo tirdzniecību, tai ir arī salīdzinoši zems bezdarba līmenis. Vācija lepojas ar otru lielāko eksportu pasaulē, kā arī vienu no lielākajām automobiļu industrijām. Taču arī Francija ar 2,9 triljoniem dolāru lielu 2014. gada iekšzemes kopproduktu ir līderu vidū: 30 no pasaules lielākajām kompānijām atrodas Francijā, tās balss svaram ir liela ietekme Eiropas Savienībā jau kopš Eiropas Ekonomiskās Savienības (EEC) izveides. Apvienotās Karalistes (2,8 triljoni USD) labklājība pastāv, pateicoties valsts agrārajai ekonomikai, elektronikas un apstrādes rūpniecībai. Itālijas 2014. gada IKP 2,2 triljoni USD iegūts, pateicoties tās dalībai G8 un Eiropas Savienībā, kā arī industriālā sektora attīstībai. Richest Lifestyle min arī Spāniju, kam par 1,415 triljoniem USD iekšzemes kopprodukta jāpasakās tās biznesa ekspansijai Latīņamerikā, un Krieviju ar 2,1 triljonu IKP 2014. gadā.

Starp minētajām valstīm, saskaņā ar Pasaules Bankas datiem, 2014. gadā lielākā gada ekonomikas izaugsme bija Luksemburgai (4,1%), tai seko Apvienotā Karaliste (2,9%, turklāt pēdējo četru gadu laikā vērojama visai līdzena attīstība), Zviedrija (lai arī gada izaugsme nav kāpusies kopš 2011. gada līmeņa). Seko Norvēģija, kam izaugsme nevienā gadā nav kritusies zem 2011. gada rādītāja, Šveice, Vācija, Spānija, Beļģija un Nīderlande.
--> Read more...

Kredīts pavasara ceļojumam

Tev vajadzētu būt skaidrībai, cik lielu mēneša maksājumu Tu vari atļauties. Jā, var visu nākamo 30 dienu laikā gatavot maltītes ar kartupeļiem dažādās variācijās, un varbūt ceļojums tiešām būs tā vērts, lai šādi papūlētos ietaupīt. Tomēr varbūt ir atrodami tādi kredītu piedāvājumi, kas sniedz aizdevumu uz vairākiem mēnešiem par saprātīgu cenu (tūlīt ierēķini arī procentu maksājumu aizņēmuma ikmēneša atmaksā, ja izdarīsi kalkulāciju pats). Plaša informācija rodama internetā, atsevišķu kreditoru mājas lapās, kā arī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vietnē www.lafpa.lv un Tavā bankā, kas noteikti var ieteikt Tev kādu kredīta veidu.

Pirms kredīta atmaksas sākuma Tev būtu vajadzīgs arī zināt, uz kādiem ikdienas tēriņiem Tu vari droši taupīt – tam vajadzīgs budžeta plānotājs. Ja šis jēdziens Tev ir jauns, izlasi Budžets, Budžeta plānošana, Budžeta plānošanas padomi. Nekad nav iespējams ieplānot pilnīgi visu - neparedzēti gadījumi iestājas pat visrūpīgāk izstrādātajos plānos. Tāpēc jau no nākamās algas sāc atlikt iekrājumiem – tādā gadījumā nebūs lieku raižu, ja atgadīsies neparedzēti izdevumi.

Atdodot kredītu internetā, jāatceras, ka atmaksas problēmu gadījumā noteikti vispirms jāvēršas pie aizdevēja, nekādā gadījumā nenoformējot uzreiz citu kredītu pie nākamā (kredīta informācija, iespējams, vēl nebūs nonākusi kredītu reģistrā, taču Tavās interesēs nav nonākt parādu apburtajā lokā). Labāk laikus vienoties ar kredīta devēju par aizdevuma grafika maiņu vai atmaksas termiņa pagarinājumu.

Labi pārdomā ikvienu vēlmi, kuras izpilde var tikt veikta tikai ar kredīta palīdzību. Vienīgi tad, ja esi pārliecināts, ka pirkums ir nepieciešams, salīdzinot kredītu devēju piedāvājumus internetā, izvēlies labāko un laikā atmaksā aizņēmumu.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 12. augusts

Kredits7 izdevīgs ātrais kredīts

Pieaugot ātro kredītu konkurencei, ir palielinājies izdevīgu aizdevumu skaits. Tieši tāpēc ātrie kredīti nāk klajā ar arvien jauniem un izdevīgiem aizdevuma veidiem un dažādām svētku atlaidēm aizdevuma procentu likmei. Aizņemoties ātro kredītu ir gudri izvēlēties kredits7, jo aizdevuma pagarināšanas procentu likme ir ļoti zema. Ja citās kredītu kompānijās par aizdevuma pagarināšanu ir jāmaksā vairāk, kā 40 eiro, par 300 eiro lielu aizdevumu, tad pie kredits7 tā būs krietni vien mazāka summa. Precīzāk var noskaidrot dodoties uz kredits7 ātrā kredīta mājaslapu. Aizņemoties ir jāsaprot, ka tās ir nopietnas saistības.

Kam pieejami ātrie kredīti?

Ātro kredītu var saņemt personas, kas atbilst dažām, aizdevēja izvirzītām, prasībām. Pie dažādiem kredītdevējiem dažas nianses var būt atšķirīgas, tomēr ir nosacījumi, kas ir līdzīgi visiem. Kredīta noformēšanā svarīgs –

  • Vecums. Lai arī Latvijas Republikas likumdošana paredz, ka aizdevumu var saņemt no 18 gadu vecuma, tomēr liela daļa kredītdevēju un arī kredits7 savus pakalpojumus nodrošina tiem, kas ir vismaz 20 gadu veci;
  • Ienākumu līmenis. Tam jābūt pietiekamam, lai varētu veikt kredīta atmaksu;
  • Kredītvēsture. Izskatot kredīta pieteikumu, aizdevējs pārliecināsies, ka kredītņēmēja vārds nav minēts parādnieku datu bāzē.

Kas jāņem vērā pirms aizdevuma noformēšanas?

Pirms kredīta noformēšanas rūpīgi jāizvērtē ne vien piedāvājumi, bet arī savas iespējas aizdevumu atmaksāt. Pievērs uzmanību trīs faktoriem –

  1. Aizdevuma summai. Rūpīgi izvērtē, cik daudz naudas nepieciešams, tik arī aizņemies.
  2. Atmaksas termiņam. Svarīgi saprast, vai spēsi atmaksāt aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā. Nepieciešamības gadījumā daļa aizdevēju piedāvā kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu, taču tas ir maksas pakalpojums, turklāt attiecas tikai uz īstermiņa aizdevumiem;
  3. Procentu likmei. Svarīgs faktors, jo ļauj spriest par konkrētā aizdevuma izdevīgumu. Jo zemāka procentu likme, jo piedāvājums kredītņēmējam draudzīgāks.

Lai nerastos problēmas ar aizdevuma atmaksu, svarīgi to aizņemties tikai tad, ja tas vajadzīgs steidzamu situāciju risināšanai, piemēram, izdevumiem, kas nevar gaidīt algas dienu.

Aizņemies atbildīgi!

Aizdevumu ņemt vajag tikai tad, kad citas iespējas nav. Ja nauda Jums ir vajadzīga steidzami, tad kredits7 ir gudra izvēle, jo palīdzēs tev ietaupīt liekas galvassāpes par to, ka dzīvokļa saimnieks sūdzas par kavētiem īres maksājumiem un tamlīdzīgi. Izdevīgi ir aizņemties ātro kredītu tad, kad Tev kavējās alga un komunālie maksājumi ilgi negaida, pirms sāk iekasēt soda naudu, tāpēc ātrais kredīts ir labs risinājums arī ar šo problēmu. Aizņemties atbildīgi un kārtīgi padomājiet, vai kredīts Jums ir labākais risinājums.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 2. augusts

ASV valsts parāds

2015. gada aprīlī ASV valdības parāds bija 18,2 triljoni dolāru (viens triljons ir 1000 miljardi), kas par 2% pārsniedza nacionālā kopprodukta līmeni. Tā ir matemātiski saprotama summa, taču – ko tas nozīmē sabiedrībai?

Kādēļ Amerikai ir izveidojusies šāda parādu nasta? 

Ja aprēķina ASV valsts parāda apjomu uz vienu nodokļu maksātāju, tie ir 154 161 USD, kas aizņēmuma veidā gulstas uz katru no tiem. Bet vai tiešām katram nodokļu maksātājam ir pienākums atdot valsts parādu? Šādi aprēķini rāda parāda apjomu no citas puses, bet, protams, nenozīmē, ka katram no nodokļu maksātājiem šāda summa jāiegulda valsts budžetā. Savā ziņā valsts parāds patiešām tiek dzēst arī ar strādājošo palīdzību, bet tas notiek, valdībai paaugstinot nodokļus vidusmēra pelnītājiem un tiem, kuru ienākumi ir augstāki par vidējiem. Līdz ar nodokļu paaugstinājumu samazinās iedzīvotāju pirktspēja, ekonomika slīd lejup, kas nozīmē savukārt lēnāku algu pieaugumu. Rezultātā strādājošs nodokļu maksātājs tiek negatīvi iespaidots no divām pusēm.

Ja vēl par skaitļiem: 2004. gadā valdības parāds bija 7,3 triljoni, kas, plīstot nekustamā īpašuma burbulim pēc četriem gadiem, pieauga līdz 10 triljoniem. Parāda apjoms uz vienu nodokļu maksātāju no 2004. gada līdz 2015. gadam ir audzis divkārt, katru gadu sasniedzot vidēji 7,16% lielu pieaugumu. Šis skaitlis nav ne tuvu vidējam algas pieaugumam gadā.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 1. augusts

Uzticams aizdevējs

Latvijā, tāpat kā visā pārējā pasaulē, ir ļoti izplatīti dažādi kredīti. Tie ir gan ātrie kredīti gan dažādi citi aizdevumi, ko ir iespējams saņemt par dažādām summām un uz dažādiem termiņiem. Lai arī aizdevumi ir pieejami daudz un dažādi, tomēr paši aizdevēji ir vēl daudz vairāk un to piedāvājumi var būt pat ļoti atšķirīgi.

Ļoti bieži rodas jautājums – vai šis aizdevējs ir uzticams? Uz šo jautājumu tiešu atbildi saņemt ir diezgan sarežģīti, jo ir jāņem vērā daudzi faktori. Šie faktori ir gan aizdevēja darbības vēsture gan piedāvājumu izdevīgums aizņēmējam. Protams, ļoti reti ir sastopami tādi aizdevēji, kas izteikti cenšas maldināt vai apkrāpt savus klientus. Šajā ziņā to var pielīdzināt jebkurai citai nozarei, jo katrā jomā pastāv iespēja par to, ka tur darbojas cilvēki kuri neņem vērā ētikas normas un pat likumus. Taču pieskaitīt visus aizdevējus šai kategorijai noteikti nevajadzētu. Šādi aizdevēji tiek ātri atklāti un sodīti, jo krāpniecība parasti nāk gaisma diezgan operatīvi. Galu galā, kāds cilvēks ir apkrāpts un par to ziņo pārējai pasaulei.

Ja neņemam vērā tiešu krāpniecību, tad uzticams aizdevējs ir tāds, kurš piedāvā godīgus aizdevuma noteikumus un sadarbojas ar klientu, ja rodas kādas problēmas ar aizdevuma atmaksu un tamlīdzīgi. Uzticams aizdevējs ir pierādījis savu attieksmi un politiku attiecībā pret klientu un to ir salīdzinoši viegli pārbaudīt.

Mūsdienās, internets piedāvā katram iespēju atstāt komentārus un brīdināt pārējos par iespējamajām briesmām. Līdz ar to, lai pārbaudītu jūsu izvēlētā aizdevēja uzticamību, atliek vien pameklēt internetā sūdzības, komentārus un atsauksmes. Taču ir jāņem vērā viena nianse, ne visas atsauksmes patiešām ir nozīmīgas. Ļoti bieži ir sastopamas negatīvas atsauksmes tikai tāpēc ka konkrētais cilvēks ir saskāries ar sarežģījumiem un nav saņēmis vēlamo no aizdevēja. Taču ne vienmēr tas, ko šis cilvēks ir vēlējies patiešām ir adekvāts. Liela daļa negatīvo atsauksmju ir ar paša klienta kļūdu un neuzmanības pamatu.
--> Read more...

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija