otrdiena, 2016. gada 30. augusts

Kāpēc studiju kredītus ir tik viegli saņemt?

Esam noskaidrojuši kāpēc aizdevēji tik viegli izsniedz studiju kredītus, bet vai esam padomājuši par to, kāpēc tas tā tiek darīts? Jāatceras, ka studiju kredīts nav bezmaksas kredīts un GPL likme parasti ir ap 5 %. Jāsaka, ka GPL nav īpaši liels, tomēr tas ir iemesls, kāpēc jaunie studenti un viņu vecāki, labāk izvēlas paņemt kredītu, nekā paņem naudu no saviem iekrājumiem, ja tādi, protams ir. Šādā veidā studiju aizdevēji nodrošinās ar to, ka lielākā daļa studēt gribētāju izvēlēsies paņemt studiju kredītu. Un ja tā tīri parēķina, tad aptuveni lielākā daļa studēt gribētāju, iestājoties augstskolā paņem studiju kredītu, jo reti kuram ir pāris tūkstoši kabatā, lai uzreiz atmaksātu par savām studiju programmām.

Aptuvenais skaits var grozīties no 50 – 80%, taču šie cipari skaidri un gaiši parāda, cik tas ir izdevīgi ir aizdevējam. Katram mācību gadam sākoties, tieši 50 – 80 % jaunieši izvēlas paņemt studiju kredītu, jo bieži vien arī vecāki nevar šādu naudas summu samaksāt un, kas cits atliek, ja ne paņemt studiju kredītu?

Tomēr jāatceras, ka šie kredīti ir arī jāatmaksā, un studējošam jaunietim, šādas iespējas ir ļoti ierobežotas. Reti kurš students spēj apvienots studiju programmas ar darbu. Pie tam, ja kāds studējošais vēlas iet strādāt, tad jārēķinās ar to, ka lielākā darba devēju studējošos savai darba vietai, nemaz nelaiž klāt. Tas skaidrojams pavisam vienkārši – darba devēji, vēlas, lai konkrētais darbinieks ir nodarbināts tikai vienā vietā un lai šim darbiniekam nebūtu nekādu citu prioritāšu. Tomēr, ir arī saprotoši darba devēji, kuri piedāvā studējošajiem strādāt uz nepilnu slodzi, tādējādi, tie studenti, kas var apvienot studiju programmas ar strādāšanu, būs milzīgs pluss un nebūs bažu, ka kredīta maksājums netiks nomaksāts.

Protams, ka mēs katrs esmu individuālas personas un lielākoties citas iespējas, kā sākt studēt, paņemot studiju kredītu - vienkārši nav. Tomēr jārēķinās ar to, ka šis kredīts būs jānomaksā, pretējā gadījumā Jūs uzaudzēsiet soda procentus un beigu beigās Jums būs jādomā, kur atrast labi atmaksātu darbu, kamēr vēl mācīsieties, kopā apvienots to būs gandrīz neiespējami.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija