trešdiena, 2016. gada 17. augusts

Kredīts pavasara ceļojumam

Tev vajadzētu būt skaidrībai, cik lielu mēneša maksājumu Tu vari atļauties. Jā, var visu nākamo 30 dienu laikā gatavot maltītes ar kartupeļiem dažādās variācijās, un varbūt ceļojums tiešām būs tā vērts, lai šādi papūlētos ietaupīt. Tomēr varbūt ir atrodami tādi kredītu piedāvājumi, kas sniedz aizdevumu uz vairākiem mēnešiem par saprātīgu cenu (tūlīt ierēķini arī procentu maksājumu aizņēmuma ikmēneša atmaksā, ja izdarīsi kalkulāciju pats). Plaša informācija rodama internetā, atsevišķu kreditoru mājas lapās, kā arī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vietnē www.lafpa.lv un Tavā bankā, kas noteikti var ieteikt Tev kādu kredīta veidu.

Pirms kredīta atmaksas sākuma Tev būtu vajadzīgs arī zināt, uz kādiem ikdienas tēriņiem Tu vari droši taupīt – tam vajadzīgs budžeta plānotājs. Ja šis jēdziens Tev ir jauns, izlasi Budžets, Budžeta plānošana, Budžeta plānošanas padomi. Nekad nav iespējams ieplānot pilnīgi visu - neparedzēti gadījumi iestājas pat visrūpīgāk izstrādātajos plānos. Tāpēc jau no nākamās algas sāc atlikt iekrājumiem – tādā gadījumā nebūs lieku raižu, ja atgadīsies neparedzēti izdevumi.

Atdodot kredītu internetā, jāatceras, ka atmaksas problēmu gadījumā noteikti vispirms jāvēršas pie aizdevēja, nekādā gadījumā nenoformējot uzreiz citu kredītu pie nākamā (kredīta informācija, iespējams, vēl nebūs nonākusi kredītu reģistrā, taču Tavās interesēs nav nonākt parādu apburtajā lokā). Labāk laikus vienoties ar kredīta devēju par aizdevuma grafika maiņu vai atmaksas termiņa pagarinājumu.

Labi pārdomā ikvienu vēlmi, kuras izpilde var tikt veikta tikai ar kredīta palīdzību. Vienīgi tad, ja esi pārliecināts, ka pirkums ir nepieciešams, salīdzinot kredītu devēju piedāvājumus internetā, izvēlies labāko un laikā atmaksā aizņēmumu.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija