ceturtdiena, 2016. gada 1. septembris

Finansu iespēja, kas palīdzēs sasniegt vairāk

Nereti ikdienā mēs sastopamies ar dažādiem finansu terminiem, kas var mulsināt un radīt problēmas. Bet nezināšana neatbrīvo mūs no atbildības. Pirms dažādu finansu darbību veikšanas vienmēr ļoti rūpīgi iepazīsies ar visiem terminiem un to nozīmi. Šoreiz sīkāk par to, ko tieši nozīmē ieguldījumu fondi un kādam nolūkam šos fondus izmanto.

Ieguldījumu fondu nozīme

 • Šāda veida fondi ir ieguldītāju līdzekļu apvienojums ieguldīšanai finanšu tirgū ar mērķi gūt peļņu no ieguldījumu vērtības pieauguma;
 • Būtiski zināt, ka fonda aktīvi tiek ieguldīti dažādos vērtspapīros (akcijas, obligācijas u.c), atkarībā no ieguldījumu fonda politikas, kas aprakstīta katra fonda nolikumā un prospektā.

Ieguldījuma fonda darbību nodrošina trīs dalībnieki

 1. ieguldījumu fonds;
 2. ieguldījumu pārvaldes sabiedrība;
 3. turētājbanka.

Būtībā ieguldījumu fonds ir SIA, kura dibinātāji piesaista ieguldītāju naudu. Lai labāk saprastu šo sistēmu, jāatceras, ka ieguldījuma fonds tiek salīdzināts ar naudas lādi, kurā ieguldītāji iegulda naudu un pretī saņem ieguldījuma apliecību.

 1. Slēgtais ieguldījumu fonds - ieguldījumu fonds, kurā ieguldījumus veic slēgts personu loks.
 2. Atvērtais ieguldījumu fonds - ieguldījumu fonds, kurā ieguldījumus var veikt jebkura persona.
 3. Ieguldījumu pakalpojumi – salīdzini visus piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko pakalpojumu
 4. Ieguldījumu fondos dalība ir brīvprātīga. Ieguldītājam ir iespēja izvēlēties ieguldījuma fonda veidu - aktīvo, sabalansētu vai konservatīvu ieguldījuma fondu.

 1. Aktīvais ieguldījuma plāns nodrošina to, ka liela daļa naudas tiks ieguldīta akcijās, kas ir riskants ieguldījumu instruments. Tā kā akcijas ir augsta riska vērtspapīri, tad šis ieguldījumu plāns nodrošina arī augstu ienesīgumu.
 2. Sabalansēts ieguldījumu plāns nodrošina ieguldītās naudas diversifikāciju - daļa naudas tiks ieguldīta akcijās un daļa naudas tiks ieguldīta drošos finanšu instrumentos - parādu vērtspapīros, valsts parādzīmēs, obligācijās, naudas tirgū. Jāatzīmē, ka parādu vērtspapīri ir mazāk riskanti, līdz ar to arī mazāk ienesīgi.
 3. Konservatīvais ieguldījumu plāns nodrošina to, ka naudas līdzekļi tiek ieguldīti tikai drošos vērtspapīros, naudas tirgū.

Šis ieguldījumu plāns ir domāts tiem cilvēkiem, kam patīk stabilitāte un kam nepatīk riskēt, tāpēc izvēloties šos ieguldījumu pakalpojumus Tu varēsi būt drošs, ka nepazaudēs savus brīvos naudas līdzekļus.

Savukārt, ja esi gatavs uzņemties zināmu risku, Tu vari izvēlēties, piemēram, SEB bankas piedāvāto ieguldījumu fondu sistēmu. Šī sistēma Tev nodrošinās iespēju viegli un ērti – veikt ieguldījumus gan zema riska fiksētā ienākuma jeb obligāciju un naudas tirgus ieguldījumu fondos, gan dinamiskus ieguldījumus dažādu valstu, reģionu un tautsaimniecības nozaru akciju tirgos.

Ir labi apzināties, ka viss ir kārtībā ar savām finansēm un esi nodrošināts ilgākam dzīves posmam, tāpēc parūpējies par sevi un rūpīgi iepazīsties ar visām piedāvātajām iespējām.
--> Read more...

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija