trešdiena, 2016. gada 2. novembris

Runā, ka šīs profesijas izzudīs

Sabiedriskā transporta vadītāji ir vēl viena profesija kura ir riska zonā un ar laiku var izzust pilnībā. Attīstoties autobūves industrijai tiks izgatavoti autobusi, trolejbusi, tramvaji un vilcieni kuri spēs apkalpot mūsu vajadzības kā līdz šim, iespējams pat labāk, bet tiem nebūs nepieciešami vadītāji. Protams, līdz tam vēl ir jāiet diezgan tālu, taču tā ir. Vilcieni bez vadītāja nav reti, tie arī ir vieglāk kontrolējami, jo brauc pa sliedēm un nav īpašas saskares ar satiksmi, bet tehnoloģijas attīstās un ir tikai laika jautājums līdz autopilota sistēma būs gan autobusos gan pašu automašīnās.

Arī tūrisma aģenti var satraukties par savas profesijas nākotni. Tehnoloģijas attīstās un mums tiek sniegtas plašākas iespējas darīt lietas, kas agrāk nebija pieejamas. Tieši tāpēc mums vairs nav obligāti lūgt ceļojuma aģentu palīdzību, lai atrastu kādu lētāku ceļojumu, mēs paši varam ieiet internetā un atrast kādu lielisku piedāvājumu. Mēs varam atrast lētākus un izdevīgākus piedāvājumus, paši plānot savu ceļojumu un par to nav jāmaksā.

Savā būtībā, ļoti reti kura profesija var būt pavisam droša par nākotni. Modernās tehnoloģijas attīstās ik dienu un nekad nevaram zināt kāds atklājums var nākt klajā un aizstāt kādu darbu vai funkciju. Visdrošāk, pagaidām var justies tie cilvēki kuri paši šīs tehnoloģijas rada, jo viņu darbs nekad neapstājas. Pārējie, varam tikai cerēt ka diena kad nāksies meklēt jaunu profesiju nepienāks pārāk ātri vai nepienāks nemaz. Attīstība ir pašsaprotama un iedrošināma, jo tā var padarīt mūsu dzīvi daudz vieglāku un ērtāku, tajā pašā laikā, par progresu ir jāmaksā un kādu profesiju zaudējums var būt šī cena. No pārmaiņām nav jābaidās, bet tās ir arī jāuzmana, pārāk straujas pārmaiņas nav īpaši laba zīme.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija