svētdiena, 2016. gada 4. decembris

Izdevumi

Izdevumu plānošana ir viens no veiksmīgas finanšu dzīves pamatiem. Pirmais solis, ņemot talkā kalendāru, ir - konkrētam laika posmam jāapkopo visi galvenie, paredzamie, neatliekamie izdevumi, kurus nav iespējams apiet, tādējādi radot skaidrību, cik liels budžeta pārpalikums ir gaidāms dotajam periodam. Izejot no šīs summas, var sākt plānot nākamos izdevumu posteņus, piemēram, uzkrājumu lielumu. Respektīvi, ja finanšu kopsavilkums uzrāda brīvus līdzekļus, pie otrā kalendārā posma izdevumiem var pieskaitīt uzkrājumu veidošanu. Vienīgi šādā veidā ir iespējams izvairīties no aizņēmumiem un cita veida parādiem, kas, iespējams, ir viens no labklājības stūrakmeņiem.

Kā sadalīt izdevumus?

Izdevumi sadalāmi divos virzienos – regulārie un neregulārie maksājumi. Viena mēneša ietvaros, atkarībā no rocības, var noteikt šādus regulāros maksājumus:

izdevumi uzkrājumu veidošanai (pārvedumi uz krājkontu, pensiju fondu); transporta izdevumi (sabiedriskā transporta biļetes vai, autoīpašniekam, degviela un auto mazgāšana); izdevumi pārtikas iepirkumiem un ikdienas ēšanai; komunālie maksājumi, no kuriem izdalāmi elektroenerģijas, gāzes, apkures, atkritumu izvešanas, ūdens un kanalizācijas maksājumi; saimniecības preču iegāde; ķermeņa kopšanas līdzekļi – friziera, kosmetologa, manikīra pakalpojumi; sportam un fiziskajai kultūrai veltīti līdzekļi (baseina, sporta zāles apmeklējumi); kultūras pasākumu apmeklējumi – teātra izrādes, kino, izstādes, koncerti; grāmatu, preses izdevumu iegāde; ikdienas līdzekļi skaistas vides radīšanai – ziedi vai ziedu kompozīcijas; dažāda veida noguldījumi.

Sezonālie izdevumi

Sezonālie izdevumi varētu būt, pieturoties pie iepriekšējās sistēmas, personīgajam transportam - riepu un eļļas maiņa, šķidrums logu tīrīšanai; apkures sezonas maksājumi; dzīvojamās platības sezonas tīrīšanas pasākumi; ķermeņa labsajūtas stiprināšanai – masāžas, ūdens terapijas.
--> Read more...

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija