svētdiena, 2016. gada 4. decembris

Izdevumi

Izdevumu plānošana ir viens no veiksmīgas finanšu dzīves pamatiem. Pirmais solis, ņemot talkā kalendāru, ir - konkrētam laika posmam jāapkopo visi galvenie, paredzamie, neatliekamie izdevumi, kurus nav iespējams apiet, tādējādi radot skaidrību, cik liels budžeta pārpalikums ir gaidāms dotajam periodam. Izejot no šīs summas, var sākt plānot nākamos izdevumu posteņus, piemēram, uzkrājumu lielumu. Respektīvi, ja finanšu kopsavilkums uzrāda brīvus līdzekļus, pie otrā kalendārā posma izdevumiem var pieskaitīt uzkrājumu veidošanu. Vienīgi šādā veidā ir iespējams izvairīties no aizņēmumiem un cita veida parādiem, kas, iespējams, ir viens no labklājības stūrakmeņiem.

Kā sadalīt izdevumus?

Izdevumi sadalāmi divos virzienos – regulārie un neregulārie maksājumi. Viena mēneša ietvaros, atkarībā no rocības, var noteikt šādus regulāros maksājumus:

izdevumi uzkrājumu veidošanai (pārvedumi uz krājkontu, pensiju fondu); transporta izdevumi (sabiedriskā transporta biļetes vai, autoīpašniekam, degviela un auto mazgāšana); izdevumi pārtikas iepirkumiem un ikdienas ēšanai; komunālie maksājumi, no kuriem izdalāmi elektroenerģijas, gāzes, apkures, atkritumu izvešanas, ūdens un kanalizācijas maksājumi; saimniecības preču iegāde; ķermeņa kopšanas līdzekļi – friziera, kosmetologa, manikīra pakalpojumi; sportam un fiziskajai kultūrai veltīti līdzekļi (baseina, sporta zāles apmeklējumi); kultūras pasākumu apmeklējumi – teātra izrādes, kino, izstādes, koncerti; grāmatu, preses izdevumu iegāde; ikdienas līdzekļi skaistas vides radīšanai – ziedi vai ziedu kompozīcijas; dažāda veida noguldījumi.

Sezonālie izdevumi

Sezonālie izdevumi varētu būt, pieturoties pie iepriekšējās sistēmas, personīgajam transportam - riepu un eļļas maiņa, šķidrums logu tīrīšanai; apkures sezonas maksājumi; dzīvojamās platības sezonas tīrīšanas pasākumi; ķermeņa labsajūtas stiprināšanai – masāžas, ūdens terapijas.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 29. novembris

Ieteikumi, kā organizēt laiku, lai paspētu ieplānoto

Jebkurš no cilvēkiem, kuri plāno savu laiku, dara to ar kaut kādu pamatojumu. Šķietami plānošana taču ir moderna cilvēka dzīvesveida sastāvdaļa, tomēr iemesli, kādēļ dažādi ļaudis nonāk pie lēmuma plānot savu dzīvi, droši vien ir ļoti atšķirīgi.

Es atceros, kā skolas laikā mana pirmā plānošana saistījās ar kaut kāda laika limita ieviešanu, kas ļautu paspēt, piemēram, izpildīt mājas darbu līdz attiecīgajai mācību stundai skolā, paspēt uz vēlo vilcienu, lai pēc skolas nokļūtu mājas (vilciens kursēja gana reti, lai negribētos to nokavēt) un tamlīdzīgas darbības. Tātad man svarīgi bija kaut ko izdarīt, paveikt. Garāmejot pieminēšu arī vienu nesen dzirdētu padomu mērķu sasniegšanas sakarā – esot jāfokusējas uz mērķi, nevis līdzekļiem.

Vēl – par laika menedžmentu. TV pasen rādīta reklāma manī izraisīja smaidu, kādas meitenes gaužām skumjo „izgāju laika plānošanas kursus, tagad nezinu, kā dzīvot” izdzirdot. It kā smieklīgi, tomēr ironiski: kaut ko mācoties, kas, iespējams, jau ir pašam asinīs, situāciju var padarīt drīzāk mulsinošu, nekā to uzlabot. Bet piemēru izteicu tādēļ, lai paskaidrotu, ka vēlme dzīvot efektīvāk arī var iedvesmot sākt dzīves plānošanu.

Neanalizējot vairāk piemēru, nevarēšu radīt pilnīgu vai vismaz tik aptverošu ainu, cik mana perfekcija to pieprasītu, un tā to arī nedara, jo raksta nedaudzajās zīmēs tas nemaz nav vajadzīgs. Ņemšu vērā šos divus – personīgo un reklāmas piemēru, lai radītu praksē pielietojamu plānošanas ieteikumu sarakstu, kas varētu būt nepieciešams cilvēkam, kuram ir grūtības pateikt „nē” ārpusdarba aktivitātēm. Jo - nespēja pievērsties darba pienākumiem bieži nav saistīta ar neinteresantu darba materiālu, bet tieši ar blakus apstākļiem, kuri traucē koncentrēties. Minēšu arī ieteikumu, kas vērsts uz to, kādā veidā sasniegt ieplānoto, jo mērķis bez plāna ir sapnis bez rīcības.

1. Uzstādiet modinātāju.

Jā – burtiski! Izdomājiet vai iepriekš papētiet, cik garš laika posms atbilst tieši Jūsu spējām koncentrēties „bez atlikuma”. Speciālisti iesaka 25 minūšu garu intervālu, un šim paņēmienam pat dots nosaukums „Pomodoro” laika menedžments – atsaucoties uz virtuves taimeri Pomodoro sarkana tomātiņa veidolā. Pēc attiecīgā laika atpūtieties – novērsiet savu uzmanību uz nelielām fiziskām aktivitātēm vai, piemēram, pievērsieties uz mirkli kādam no saviem hobijiem.

2. Sastādiet rīcības plānu.

Mērķim vajadzīga metode, kā to sasniegt. Izanalizējot mērķi, sastādiet instrumentu sarakstu – tie var būt laika kapacitāte, nauda, cilvēkresursi, materiāli, zināšanas. Kad tas padarīts, apskatiet katru atsevišķi un padariet tos par soļiem ceļā uz finiša karodziņu.

3. Paslavējiet sevi.

Apveltot sevi ar uzslavām par jebkuru padarītu darbu, Jūs zaudēsiet prieka garšu, tādēļ – palutiniet sevi īpašos gadījumos (kaut gan, kad nomocījusi rutīna, pirmkārt, jānonāk līdz tam, ka darbs vispirms patīk, un to veicinās sākotnēja bieža apbalvojuma „pasniegšana”).

4. Mācieties pārslēgties.

Bieži vien cilvēks neprot pa īstam atslēgties no darba radītā stresa (arī pozitīvā), tādēļ rodas tādi izteicieni kā „neizdodas atpūsties”, „nemāku atpūsties” utt.. Risinājums rodams aktīvās sporta nodarbībās pēc darba, kuru laikā stresa hormoni tiek „izsvīsti”. Ja patīk mierīga, bet aktīva pastaiga, pēc darba var noderēt arī tā. Starp citu, arī darba laikā veiktas nelielas atslodzes palīdz koncentrēties nākamajam darba blokam. Un pēdējā laika „modes kliedziens” nepārprotami vērsts tieši uz fokusa menedžmentu, nevis laika menedžmentu, lai cik vecais šķiet labs un zināms. Nāk vietā jauni speciālisti, kuri ir izpētījuši, ka blakus vārdiņa „nē” prasmei ir jāprot sakārtot lietas pēc to svarīguma pakāpes. Tā arī ir labas laika organizācijas atslēga.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 2. novembris

Runā, ka šīs profesijas izzudīs

Sabiedriskā transporta vadītāji ir vēl viena profesija kura ir riska zonā un ar laiku var izzust pilnībā. Attīstoties autobūves industrijai tiks izgatavoti autobusi, trolejbusi, tramvaji un vilcieni kuri spēs apkalpot mūsu vajadzības kā līdz šim, iespējams pat labāk, bet tiem nebūs nepieciešami vadītāji. Protams, līdz tam vēl ir jāiet diezgan tālu, taču tā ir. Vilcieni bez vadītāja nav reti, tie arī ir vieglāk kontrolējami, jo brauc pa sliedēm un nav īpašas saskares ar satiksmi, bet tehnoloģijas attīstās un ir tikai laika jautājums līdz autopilota sistēma būs gan autobusos gan pašu automašīnās.

Arī tūrisma aģenti var satraukties par savas profesijas nākotni. Tehnoloģijas attīstās un mums tiek sniegtas plašākas iespējas darīt lietas, kas agrāk nebija pieejamas. Tieši tāpēc mums vairs nav obligāti lūgt ceļojuma aģentu palīdzību, lai atrastu kādu lētāku ceļojumu, mēs paši varam ieiet internetā un atrast kādu lielisku piedāvājumu. Mēs varam atrast lētākus un izdevīgākus piedāvājumus, paši plānot savu ceļojumu un par to nav jāmaksā.

Savā būtībā, ļoti reti kura profesija var būt pavisam droša par nākotni. Modernās tehnoloģijas attīstās ik dienu un nekad nevaram zināt kāds atklājums var nākt klajā un aizstāt kādu darbu vai funkciju. Visdrošāk, pagaidām var justies tie cilvēki kuri paši šīs tehnoloģijas rada, jo viņu darbs nekad neapstājas. Pārējie, varam tikai cerēt ka diena kad nāksies meklēt jaunu profesiju nepienāks pārāk ātri vai nepienāks nemaz. Attīstība ir pašsaprotama un iedrošināma, jo tā var padarīt mūsu dzīvi daudz vieglāku un ērtāku, tajā pašā laikā, par progresu ir jāmaksā un kādu profesiju zaudējums var būt šī cena. No pārmaiņām nav jābaidās, bet tās ir arī jāuzmana, pārāk straujas pārmaiņas nav īpaši laba zīme.
--> Read more...

svētdiena, 2016. gada 9. oktobris

Grieķijas parāds

Kad Grieķijas parlaments pagājušā gada 6. decembrī apstiprināja 2016. gada budžetu, tajā paredzētie taupības apmēri sasniedza 5,7 miljardus. Jau 2009.g. Grieķijas valdības parāds jau bija uzkrājies līdz 129% no IKP, patlaban tas ir 180,2% no iekšzemes kopprodukta (Grieķijas iekšzemes kopprodukts 2014.gadā bija 179 miljardi eiro, bet 2015. gada augustā tas bija sasniedzis apmēram 340 miljardus eiro), kas ir augstākais Eiropā, un bezdarbs sasniedz 25%.Ja Grieķijas 11 miljoni iedzīvotāju neko no savas valsts produkcijas nākamos divus gadus netērētu – ieskaitot pašus elementārākos izdevumus pārtikai, veselībai, izglītībai, valsts iekšlietām un ārējai aizsardzībai -, tad divu gadu laikā tie varētu atmaksāt savu parādu. Ir ņemtas milzīgas aizņēmumu summas, no kuram daļa ir ieguldīta Grieķijas banku stabilizācijā, bet ļoti maz no daudzajiem miljardiem ir nonācis Grieķijas saimniecībā kā produktīva investīcija. Grieķijas parāda atmaksu kavē tas, ka produktivitātes un darbaspēka ziņā tai ir viszemākie rādītāji no eiro zonas valstīm. Ir pieminēta iespēja uz laiku izstāties no eiro zonas, gan pagarināt parādu atmaksu uz 30 gadiem, bet risinājums joprojām nav redzams. Ne velti SVF jūlija ziņojumā ir nācis klajā ar izteikumu, ka Grieķijas parāds ir nepanesams. Valdības iecere samazināt maksimālo ikmēneša pensiju no pašreizējiem 2700 eiro līdz 2300 eiro, kā arī ieviest jaunu minimālo garantēto pamata pensiju 384 eiro apmērā 4.02.16. izraisīja tautas ģenerālstreiku.
--> Read more...

Auto salūzis, negaidi – izmanto patēriņa kredītu!

Nenokar degunu, ja Tev gadījušās problēmas ar mašīnu, jo risinājums atrodams jebkurā dzīves situācijā, lai kas būtu noticis! Ne draugi, ne radi nespēs vienmēr būt līdzās, tomēr Kimbi kredīts gan, tāpēc novērtē katru piedāvājumu, izvēlies to, kas atbilst Tavām prasībām un finansēm, bet uzreiz pēc tam nosūti savu pieteikumu, lai lieki nekavētos un varētu sākt risināt savas problēmas jau tūlīt! Gan Tavs auto, gan maciņš būs pateicīgs, ja no visiem izvēlēsies tieši Kimbi kredītu!

Kādas lietas jāiegaumē, jāpārbauda, lai noskaidrotu savas iespējas aizņemties?

 1. Debitoram saistībās ar ikvienu iestādi vai kompāniju ir noteikti nozīmīgi nosacījumi, kas jāatceras, ja nē - ieplānotā līguma noslēgšana būs liegta.
 2. Klienta kārotā naudas summa nonākt bankas kontā var tikai tādā gadījumā, ja būsi parūpējies, lai nebūtu sabojāta saikne ar kredītu sniedzēju, proti, nebūsi kavējis maksājumus un pārkāpis citus noteikumus.
 3. Tāpat arī jāatceras arī to, cik lieli ir Tavi ienākumi, jo to apjomam jābūt vismaz 150-200 eiro pēc ierasto nodokļu apmaksas katru mēnesi.
 4. Vecumam allaž ir bijusi svarīga loma šādos darījumos, tāpēc iegaumē, ka šāda veida kredītiem nepieciešams būt vismaz 21 gadu vecam, kā tas nav pārējos aizdevumu veidos.
 5. Katrā ziņā jāpaskaidro to, ka šāds kredīts nozīmē ilgtermiņa saistības, tādēļ klienta personas dati arī attēlos, cik lojāls un noderīgs partneris viņš ir.

Ko Tev piedāvās visi kreditori, lai pārliecinātu, ka izdari pareizo izvēli?

 • Katrs kredīta sniedzējs varētu apgalvot, ka svarīgākais ir tas, ko grib klients, tādēļ arī izveidotas dažādas papildus bonusi, kas ievērojami atvieglos līguma norises procesu.
 • Itin visiem klientiem patēriņa kredīts noteikti saistās ar to, ka tam pieejama vērienīga termiņa izraudzīšanās, jo klients var izvēlēties no 6 līdz 60 mēnešiem, ievērojot savas iespējas un izvēlēto summu.
 • Aizdevuma noteiktās summas, no kā debitors var atlasīt sev piemērotāko, ir līdz pat 10000 eiro atzīmei.
 • Kreditori nelūdz no klienta pārāk lielas pūles, tāpēc droši varēsi aizmirst par nevajadzīgām dokumentu kaudzēm un arī aizdevuma mērķi, jo neko no tā visa Tev nepieprasīs.
 • Lai saņemtais naudas apjoms tik tiešām radītu prieku Tev, bez raizēm varam paziņot, ka procentu likme līdz pat izvēlētā termiņa beigām paliks vienāda - izcili, ne tā?
 • Visi interesenti ir dažādi un viņu vēlmes arī tāpat, tālab arī pieteikšanās aizdevumam iespējama 2 veidos - klātienē kādā bankas filiālē vai arī internetā!
Kredītu sniedzēju ir daudz vairāk, nekā varbūt esi iedomājies, tādēļ neraizējies, ja uzreiz neieraugi to, ko prāts un sirds pieņemtu, jo iespēju un piedāvājumu ir tūkstošiem, jāprot tikai atrast savu labāko variantu, izmantojot pieejamās opcijas interneta vietnēs!
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 1. septembris

Finansu iespēja, kas palīdzēs sasniegt vairāk

Nereti ikdienā mēs sastopamies ar dažādiem finansu terminiem, kas var mulsināt un radīt problēmas. Bet nezināšana neatbrīvo mūs no atbildības. Pirms dažādu finansu darbību veikšanas vienmēr ļoti rūpīgi iepazīsies ar visiem terminiem un to nozīmi. Šoreiz sīkāk par to, ko tieši nozīmē ieguldījumu fondi un kādam nolūkam šos fondus izmanto.

Ieguldījumu fondu nozīme

 • Šāda veida fondi ir ieguldītāju līdzekļu apvienojums ieguldīšanai finanšu tirgū ar mērķi gūt peļņu no ieguldījumu vērtības pieauguma;
 • Būtiski zināt, ka fonda aktīvi tiek ieguldīti dažādos vērtspapīros (akcijas, obligācijas u.c), atkarībā no ieguldījumu fonda politikas, kas aprakstīta katra fonda nolikumā un prospektā.

Ieguldījuma fonda darbību nodrošina trīs dalībnieki

 1. ieguldījumu fonds;
 2. ieguldījumu pārvaldes sabiedrība;
 3. turētājbanka.

Būtībā ieguldījumu fonds ir SIA, kura dibinātāji piesaista ieguldītāju naudu. Lai labāk saprastu šo sistēmu, jāatceras, ka ieguldījuma fonds tiek salīdzināts ar naudas lādi, kurā ieguldītāji iegulda naudu un pretī saņem ieguldījuma apliecību.

 1. Slēgtais ieguldījumu fonds - ieguldījumu fonds, kurā ieguldījumus veic slēgts personu loks.
 2. Atvērtais ieguldījumu fonds - ieguldījumu fonds, kurā ieguldījumus var veikt jebkura persona.
 3. Ieguldījumu pakalpojumi – salīdzini visus piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko pakalpojumu
 4. Ieguldījumu fondos dalība ir brīvprātīga. Ieguldītājam ir iespēja izvēlēties ieguldījuma fonda veidu - aktīvo, sabalansētu vai konservatīvu ieguldījuma fondu.

 1. Aktīvais ieguldījuma plāns nodrošina to, ka liela daļa naudas tiks ieguldīta akcijās, kas ir riskants ieguldījumu instruments. Tā kā akcijas ir augsta riska vērtspapīri, tad šis ieguldījumu plāns nodrošina arī augstu ienesīgumu.
 2. Sabalansēts ieguldījumu plāns nodrošina ieguldītās naudas diversifikāciju - daļa naudas tiks ieguldīta akcijās un daļa naudas tiks ieguldīta drošos finanšu instrumentos - parādu vērtspapīros, valsts parādzīmēs, obligācijās, naudas tirgū. Jāatzīmē, ka parādu vērtspapīri ir mazāk riskanti, līdz ar to arī mazāk ienesīgi.
 3. Konservatīvais ieguldījumu plāns nodrošina to, ka naudas līdzekļi tiek ieguldīti tikai drošos vērtspapīros, naudas tirgū.

Šis ieguldījumu plāns ir domāts tiem cilvēkiem, kam patīk stabilitāte un kam nepatīk riskēt, tāpēc izvēloties šos ieguldījumu pakalpojumus Tu varēsi būt drošs, ka nepazaudēs savus brīvos naudas līdzekļus.

Savukārt, ja esi gatavs uzņemties zināmu risku, Tu vari izvēlēties, piemēram, SEB bankas piedāvāto ieguldījumu fondu sistēmu. Šī sistēma Tev nodrošinās iespēju viegli un ērti – veikt ieguldījumus gan zema riska fiksētā ienākuma jeb obligāciju un naudas tirgus ieguldījumu fondos, gan dinamiskus ieguldījumus dažādu valstu, reģionu un tautsaimniecības nozaru akciju tirgos.

Ir labi apzināties, ka viss ir kārtībā ar savām finansēm un esi nodrošināts ilgākam dzīves posmam, tāpēc parūpējies par sevi un rūpīgi iepazīsties ar visām piedāvātajām iespējām.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 30. augusts

Kāpēc studiju kredītus ir tik viegli saņemt?

Esam noskaidrojuši kāpēc aizdevēji tik viegli izsniedz studiju kredītus, bet vai esam padomājuši par to, kāpēc tas tā tiek darīts? Jāatceras, ka studiju kredīts nav bezmaksas kredīts un GPL likme parasti ir ap 5 %. Jāsaka, ka GPL nav īpaši liels, tomēr tas ir iemesls, kāpēc jaunie studenti un viņu vecāki, labāk izvēlas paņemt kredītu, nekā paņem naudu no saviem iekrājumiem, ja tādi, protams ir. Šādā veidā studiju aizdevēji nodrošinās ar to, ka lielākā daļa studēt gribētāju izvēlēsies paņemt studiju kredītu. Un ja tā tīri parēķina, tad aptuveni lielākā daļa studēt gribētāju, iestājoties augstskolā paņem studiju kredītu, jo reti kuram ir pāris tūkstoši kabatā, lai uzreiz atmaksātu par savām studiju programmām.

Aptuvenais skaits var grozīties no 50 – 80%, taču šie cipari skaidri un gaiši parāda, cik tas ir izdevīgi ir aizdevējam. Katram mācību gadam sākoties, tieši 50 – 80 % jaunieši izvēlas paņemt studiju kredītu, jo bieži vien arī vecāki nevar šādu naudas summu samaksāt un, kas cits atliek, ja ne paņemt studiju kredītu?

Tomēr jāatceras, ka šie kredīti ir arī jāatmaksā, un studējošam jaunietim, šādas iespējas ir ļoti ierobežotas. Reti kurš students spēj apvienots studiju programmas ar darbu. Pie tam, ja kāds studējošais vēlas iet strādāt, tad jārēķinās ar to, ka lielākā darba devēju studējošos savai darba vietai, nemaz nelaiž klāt. Tas skaidrojams pavisam vienkārši – darba devēji, vēlas, lai konkrētais darbinieks ir nodarbināts tikai vienā vietā un lai šim darbiniekam nebūtu nekādu citu prioritāšu. Tomēr, ir arī saprotoši darba devēji, kuri piedāvā studējošajiem strādāt uz nepilnu slodzi, tādējādi, tie studenti, kas var apvienot studiju programmas ar strādāšanu, būs milzīgs pluss un nebūs bažu, ka kredīta maksājums netiks nomaksāts.

Protams, ka mēs katrs esmu individuālas personas un lielākoties citas iespējas, kā sākt studēt, paņemot studiju kredītu - vienkārši nav. Tomēr jārēķinās ar to, ka šis kredīts būs jānomaksā, pretējā gadījumā Jūs uzaudzēsiet soda procentus un beigu beigās Jums būs jādomā, kur atrast labi atmaksātu darbu, kamēr vēl mācīsieties, kopā apvienots to būs gandrīz neiespējami.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 17. augusts

Eiropas bagātākās valstis

Bagātība ir izmērāma skaitļos. Pastāv aprēķini par to, cik lieli ir valstu ienākumi pēc dažādu izdevumu, tai skaitā parādu apmaksas, cik apjomīgs ir valsts budžets uz vienu iedzīvotāju, cik lielisks ir valsts iekšzemes kopprodukts, un kāda ir valsts parāda attiecība pret IKP. Statistika apkopo datus par valsts labklājības rūpēm, kādas tā izrāda saviem iedzīvotājiem, cik labu dzīves standartu piedāvā visiem saviem pilsoņiem. Medicīniskā aprūpe, izglītība, apgādāšana mūža nogalē – svarīgākie rādījumi par to, kā valsts gādā par nodokļu maksātājiem.

Viens no veidiem, kā noteikt valsts bagātību, ir tās gada iekšzemes kopprodukta apjoma sadalījums uz vienu iedzīvotāju. „Top 101 News” apkopojuši tieši šos datus. Proti, skaitļi liecina, ka Eiropas kontinenta bagātākā nācija ir Luksemburga, kā svarīgāko indikatoru norādot 80 000 dolāru IKP ienākuma uz iedzīvotāju. Luksemburgai seko Norvēģija - 55 000 dolāru uz iedzīvotāju, Šveicē viena iedzīvotāja vidējais gada ienākums, sadalot „uz galviņām” valsts iekšzemes kopproduktu, ir 45 000 dolāru, Austrijā – 43 000 USD, Nīderlandē – 42 000, Zviedrijā – 41 000, Īrijā – 40 000, Islandē – 39 000, Vācijā – 38 000, Beļģijā – 37 000 dolāru iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju (2015. gada apkopojums un 2016. gada prognozes). Visas minētās valstis saglabājušas stabilitāti krīzes apstākļos.

Insider Monkey min 2015. gada septiņus lielākos iekšzemes kopproduktus Eiropas valstu vidū, sarakstā pēc to lieluma uzskaitot Luksemburgu, Norvēģiju, Šveici, Austriju, Zviedriju, Vāciju un Beļģiju.

Ar šiem uzskaitījumiem vajadzētu pietikt, lai saprastu, kuras valstis ir Eiropas bagātāko vidū. Taču kam jāpateicas to bagātībai? 2015. gada 1. janvārī Norvēģijai ir stabils naftas eksports, valsts ekonomika būvēta uz dabas resursiem un to tirdzniecību – naftas produktu izpēti un ražošanu, hidroenerģiju un zivju rūpniecību. Zviedrija orientējas uz attīstītu eksportu, tās ekonomiku raksturo plaša dažādība (jauktā tipa ekonomika). Augsti iedzīvotāju ienākuma nodokļi nodrošina ienākuma līdzvērtīgu sadalījumu visai sabiedrībai kopumā. Šveice ir viens no pasaules stabilākajiem ekonomikas līderiem. Vienu no augstākajiem ienākumiem uz iedzīvotāju pasaulē Šveice panākusi ar zemu bezdarba līmeni un sabalansētu budžetu. Nīderlandei ir veiksmīga un atvērta ekonomika, kas lielāko tiesu balstās uz ārējo tirdzniecību, tai ir arī salīdzinoši zems bezdarba līmenis. Vācija lepojas ar otru lielāko eksportu pasaulē, kā arī vienu no lielākajām automobiļu industrijām. Taču arī Francija ar 2,9 triljoniem dolāru lielu 2014. gada iekšzemes kopproduktu ir līderu vidū: 30 no pasaules lielākajām kompānijām atrodas Francijā, tās balss svaram ir liela ietekme Eiropas Savienībā jau kopš Eiropas Ekonomiskās Savienības (EEC) izveides. Apvienotās Karalistes (2,8 triljoni USD) labklājība pastāv, pateicoties valsts agrārajai ekonomikai, elektronikas un apstrādes rūpniecībai. Itālijas 2014. gada IKP 2,2 triljoni USD iegūts, pateicoties tās dalībai G8 un Eiropas Savienībā, kā arī industriālā sektora attīstībai. Richest Lifestyle min arī Spāniju, kam par 1,415 triljoniem USD iekšzemes kopprodukta jāpasakās tās biznesa ekspansijai Latīņamerikā, un Krieviju ar 2,1 triljonu IKP 2014. gadā.

Starp minētajām valstīm, saskaņā ar Pasaules Bankas datiem, 2014. gadā lielākā gada ekonomikas izaugsme bija Luksemburgai (4,1%), tai seko Apvienotā Karaliste (2,9%, turklāt pēdējo četru gadu laikā vērojama visai līdzena attīstība), Zviedrija (lai arī gada izaugsme nav kāpusies kopš 2011. gada līmeņa). Seko Norvēģija, kam izaugsme nevienā gadā nav kritusies zem 2011. gada rādītāja, Šveice, Vācija, Spānija, Beļģija un Nīderlande.
--> Read more...

Kredīts pavasara ceļojumam

Tev vajadzētu būt skaidrībai, cik lielu mēneša maksājumu Tu vari atļauties. Jā, var visu nākamo 30 dienu laikā gatavot maltītes ar kartupeļiem dažādās variācijās, un varbūt ceļojums tiešām būs tā vērts, lai šādi papūlētos ietaupīt. Tomēr varbūt ir atrodami tādi kredītu piedāvājumi, kas sniedz aizdevumu uz vairākiem mēnešiem par saprātīgu cenu (tūlīt ierēķini arī procentu maksājumu aizņēmuma ikmēneša atmaksā, ja izdarīsi kalkulāciju pats). Plaša informācija rodama internetā, atsevišķu kreditoru mājas lapās, kā arī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vietnē www.lafpa.lv un Tavā bankā, kas noteikti var ieteikt Tev kādu kredīta veidu.

Pirms kredīta atmaksas sākuma Tev būtu vajadzīgs arī zināt, uz kādiem ikdienas tēriņiem Tu vari droši taupīt – tam vajadzīgs budžeta plānotājs. Ja šis jēdziens Tev ir jauns, izlasi Budžets, Budžeta plānošana, Budžeta plānošanas padomi. Nekad nav iespējams ieplānot pilnīgi visu - neparedzēti gadījumi iestājas pat visrūpīgāk izstrādātajos plānos. Tāpēc jau no nākamās algas sāc atlikt iekrājumiem – tādā gadījumā nebūs lieku raižu, ja atgadīsies neparedzēti izdevumi.

Atdodot kredītu internetā, jāatceras, ka atmaksas problēmu gadījumā noteikti vispirms jāvēršas pie aizdevēja, nekādā gadījumā nenoformējot uzreiz citu kredītu pie nākamā (kredīta informācija, iespējams, vēl nebūs nonākusi kredītu reģistrā, taču Tavās interesēs nav nonākt parādu apburtajā lokā). Labāk laikus vienoties ar kredīta devēju par aizdevuma grafika maiņu vai atmaksas termiņa pagarinājumu.

Labi pārdomā ikvienu vēlmi, kuras izpilde var tikt veikta tikai ar kredīta palīdzību. Vienīgi tad, ja esi pārliecināts, ka pirkums ir nepieciešams, salīdzinot kredītu devēju piedāvājumus internetā, izvēlies labāko un laikā atmaksā aizņēmumu.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 12. augusts

Kredits7 izdevīgs ātrais kredīts

Pieaugot ātro kredītu konkurencei, ir palielinājies izdevīgu aizdevumu skaits. Tieši tāpēc ātrie kredīti nāk klajā ar arvien jauniem un izdevīgiem aizdevuma veidiem un dažādām svētku atlaidēm aizdevuma procentu likmei. Aizņemoties ātro kredītu ir gudri izvēlēties kredits7, jo aizdevuma pagarināšanas procentu likme ir ļoti zema. Ja citās kredītu kompānijās par aizdevuma pagarināšanu ir jāmaksā vairāk, kā 40 eiro, par 300 eiro lielu aizdevumu, tad pie kredits7 tā būs krietni vien mazāka summa. Precīzāk var noskaidrot dodoties uz kredits7 ātrā kredīta mājaslapu. Aizņemoties ir jāsaprot, ka tās ir nopietnas saistības.

Kam pieejami ātrie kredīti?

Ātro kredītu var saņemt personas, kas atbilst dažām, aizdevēja izvirzītām, prasībām. Pie dažādiem kredītdevējiem dažas nianses var būt atšķirīgas, tomēr ir nosacījumi, kas ir līdzīgi visiem. Kredīta noformēšanā svarīgs –

 • Vecums. Lai arī Latvijas Republikas likumdošana paredz, ka aizdevumu var saņemt no 18 gadu vecuma, tomēr liela daļa kredītdevēju un arī kredits7 savus pakalpojumus nodrošina tiem, kas ir vismaz 20 gadu veci;
 • Ienākumu līmenis. Tam jābūt pietiekamam, lai varētu veikt kredīta atmaksu;
 • Kredītvēsture. Izskatot kredīta pieteikumu, aizdevējs pārliecināsies, ka kredītņēmēja vārds nav minēts parādnieku datu bāzē.

Kas jāņem vērā pirms aizdevuma noformēšanas?

Pirms kredīta noformēšanas rūpīgi jāizvērtē ne vien piedāvājumi, bet arī savas iespējas aizdevumu atmaksāt. Pievērs uzmanību trīs faktoriem –

 1. Aizdevuma summai. Rūpīgi izvērtē, cik daudz naudas nepieciešams, tik arī aizņemies.
 2. Atmaksas termiņam. Svarīgi saprast, vai spēsi atmaksāt aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā. Nepieciešamības gadījumā daļa aizdevēju piedāvā kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu, taču tas ir maksas pakalpojums, turklāt attiecas tikai uz īstermiņa aizdevumiem;
 3. Procentu likmei. Svarīgs faktors, jo ļauj spriest par konkrētā aizdevuma izdevīgumu. Jo zemāka procentu likme, jo piedāvājums kredītņēmējam draudzīgāks.

Lai nerastos problēmas ar aizdevuma atmaksu, svarīgi to aizņemties tikai tad, ja tas vajadzīgs steidzamu situāciju risināšanai, piemēram, izdevumiem, kas nevar gaidīt algas dienu.

Aizņemies atbildīgi!

Aizdevumu ņemt vajag tikai tad, kad citas iespējas nav. Ja nauda Jums ir vajadzīga steidzami, tad kredits7 ir gudra izvēle, jo palīdzēs tev ietaupīt liekas galvassāpes par to, ka dzīvokļa saimnieks sūdzas par kavētiem īres maksājumiem un tamlīdzīgi. Izdevīgi ir aizņemties ātro kredītu tad, kad Tev kavējās alga un komunālie maksājumi ilgi negaida, pirms sāk iekasēt soda naudu, tāpēc ātrais kredīts ir labs risinājums arī ar šo problēmu. Aizņemties atbildīgi un kārtīgi padomājiet, vai kredīts Jums ir labākais risinājums.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 2. augusts

ASV valsts parāds

2015. gada aprīlī ASV valdības parāds bija 18,2 triljoni dolāru (viens triljons ir 1000 miljardi), kas par 2% pārsniedza nacionālā kopprodukta līmeni. Tā ir matemātiski saprotama summa, taču – ko tas nozīmē sabiedrībai?

Kādēļ Amerikai ir izveidojusies šāda parādu nasta? 

Ja aprēķina ASV valsts parāda apjomu uz vienu nodokļu maksātāju, tie ir 154 161 USD, kas aizņēmuma veidā gulstas uz katru no tiem. Bet vai tiešām katram nodokļu maksātājam ir pienākums atdot valsts parādu? Šādi aprēķini rāda parāda apjomu no citas puses, bet, protams, nenozīmē, ka katram no nodokļu maksātājiem šāda summa jāiegulda valsts budžetā. Savā ziņā valsts parāds patiešām tiek dzēst arī ar strādājošo palīdzību, bet tas notiek, valdībai paaugstinot nodokļus vidusmēra pelnītājiem un tiem, kuru ienākumi ir augstāki par vidējiem. Līdz ar nodokļu paaugstinājumu samazinās iedzīvotāju pirktspēja, ekonomika slīd lejup, kas nozīmē savukārt lēnāku algu pieaugumu. Rezultātā strādājošs nodokļu maksātājs tiek negatīvi iespaidots no divām pusēm.

Ja vēl par skaitļiem: 2004. gadā valdības parāds bija 7,3 triljoni, kas, plīstot nekustamā īpašuma burbulim pēc četriem gadiem, pieauga līdz 10 triljoniem. Parāda apjoms uz vienu nodokļu maksātāju no 2004. gada līdz 2015. gadam ir audzis divkārt, katru gadu sasniedzot vidēji 7,16% lielu pieaugumu. Šis skaitlis nav ne tuvu vidējam algas pieaugumam gadā.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 1. augusts

Uzticams aizdevējs

Latvijā, tāpat kā visā pārējā pasaulē, ir ļoti izplatīti dažādi kredīti. Tie ir gan ātrie kredīti gan dažādi citi aizdevumi, ko ir iespējams saņemt par dažādām summām un uz dažādiem termiņiem. Lai arī aizdevumi ir pieejami daudz un dažādi, tomēr paši aizdevēji ir vēl daudz vairāk un to piedāvājumi var būt pat ļoti atšķirīgi.

Ļoti bieži rodas jautājums – vai šis aizdevējs ir uzticams? Uz šo jautājumu tiešu atbildi saņemt ir diezgan sarežģīti, jo ir jāņem vērā daudzi faktori. Šie faktori ir gan aizdevēja darbības vēsture gan piedāvājumu izdevīgums aizņēmējam. Protams, ļoti reti ir sastopami tādi aizdevēji, kas izteikti cenšas maldināt vai apkrāpt savus klientus. Šajā ziņā to var pielīdzināt jebkurai citai nozarei, jo katrā jomā pastāv iespēja par to, ka tur darbojas cilvēki kuri neņem vērā ētikas normas un pat likumus. Taču pieskaitīt visus aizdevējus šai kategorijai noteikti nevajadzētu. Šādi aizdevēji tiek ātri atklāti un sodīti, jo krāpniecība parasti nāk gaisma diezgan operatīvi. Galu galā, kāds cilvēks ir apkrāpts un par to ziņo pārējai pasaulei.

Ja neņemam vērā tiešu krāpniecību, tad uzticams aizdevējs ir tāds, kurš piedāvā godīgus aizdevuma noteikumus un sadarbojas ar klientu, ja rodas kādas problēmas ar aizdevuma atmaksu un tamlīdzīgi. Uzticams aizdevējs ir pierādījis savu attieksmi un politiku attiecībā pret klientu un to ir salīdzinoši viegli pārbaudīt.

Mūsdienās, internets piedāvā katram iespēju atstāt komentārus un brīdināt pārējos par iespējamajām briesmām. Līdz ar to, lai pārbaudītu jūsu izvēlētā aizdevēja uzticamību, atliek vien pameklēt internetā sūdzības, komentārus un atsauksmes. Taču ir jāņem vērā viena nianse, ne visas atsauksmes patiešām ir nozīmīgas. Ļoti bieži ir sastopamas negatīvas atsauksmes tikai tāpēc ka konkrētais cilvēks ir saskāries ar sarežģījumiem un nav saņēmis vēlamo no aizdevēja. Taču ne vienmēr tas, ko šis cilvēks ir vēlējies patiešām ir adekvāts. Liela daļa negatīvo atsauksmju ir ar paša klienta kļūdu un neuzmanības pamatu.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 11. jūlijs

Par kredītu un bankas kredītu

Vai ātrais kredīts liedz vēl jebkad saņemt bankas aizdevumu?

Aizspriedumu dažādība, kas izplatās gan internetā, gan no mutes mutē par ātrajiem kredītiem, ir apbrīnojama. Cilvēki gatavi noticēt, ka īstermiņa jeb distances kredīts var izaugt līdz tūkstošos eiro mērāmiem apjomiem, jo kredīta devēji ir vieni vienīgi krāpnieki un ļaundari. Tomēr tā nav. Pastāv Patērētāju tiesību aizsardzības likums, kurš nosaka kredīta maksimālos apmērus, salīdzinot tos ar sākotnējo kredītu. Turklāt sevi cienošs uzņēmējs, vienalga, lai kādā nozarē darbotos, ir ieinteresēts uzturēt sava biznesa labo slavu un vismaz pārsvarā gadījumu tā arī notiek. Krāpniecība un ļaunprātības izraisās tur, kur ir maz informācijas, bailes un šaubas par darījuma partnera godīgumu. Tāpēc – ja pats esi godīgs cilvēks, interesējies par ziņām finanšu pasaulē un Tev ir gadījies iztērēt visu algu pirms nākamās, tad zini – ātrais kredīts var palīdzēt, un tam nebūt nav jābūt Tavu finanšu beigām un maksātnespējas sākumam. Lai gan arī šādas lietas ir atrodamas tiesu izpildītāju mapītēs, tām nav jānotiek ar Tevi. Mūsu izglītojošajos portālos Tu vari gūt drošu apstiprinājumu tam, ka, ja esi godprātīgs (Tev jāpadomā par visām tām situācijām, kas līdz šim bijušas saistītas ar aizdevumu vai draugu aizdotu lietu atdošanu), Tev ir 18 – 75 gadi, regulāri pierādāmi ienākumi, laba kredītvēsture, tad esi atbilstošs kandidāts ātrajiem kredītiem. Ja ātrie kredīti tiek vienmēr atmaksāti pilnā apjomā un attiecīgajā laikā, tad problēmu nebūs arī vēlāk, vēloties iegūt „īstu” bankas aizdevumu.

Papildus info par šo tēmu.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 28. jūnijs

Kā visātrāk atbrīvoties no parādiem

Kā visātrāk atbrīvoties no parādiem? Ir man daži ieteikumi, kā visātrāk atbrīvoties no parādiem. Tie var palīdzēt un var nepalīdzēt, jo ne visiem derēs viena formula, kura palīdzēja man un manam kaimiņam. Tas nav ātri un viegli, bet tas ir izdarāms jebkurā gadījumā. Turpinājumā mēģināsim uzskaitīt pāris veidus, kā atbrīvoties no parādiem.1. Aprēķini pirmās nepieciešamības izdevumus.

Tas nepieciešams, lai saprastu, no kā Tev nekādā gadījumā nav iespējams atteikties. Šie izdevumi, pirmkārt, būs pārtika un komunālie maksājumi. Atņem no ienākumu summas pirmās nepieciešamības pirkumu iegādes summu. Atlikums rāda, cik daudz naudas Tu vari atļauties tērēt parāda atmaksai vienā mēnesī.

2. Centies sameklēt papildus ienākumu avotu.

Diemžēl atdot parādu, kad tam jau iestājies atmaksas termiņš, ir grūtāk nekā plānot kredīta ņemšanu. Ja patiesi vēlies atbrīvoties no parādiem, Tev būs jāatsakās no citiem izdevumiem un paralēli jāatrod godīga iespēja nopelnīt vairāk, kā parasti.

3. Sazinies ar kredītu devēju.

Nepaliec viens! Kredīta devējs ir pirmais, kam jāuzzina par Tavām finanšu problēmām. Ja Tev rodas aizdomas, ka papildus izdevumi (pagarinājuma maksa, sodi un tamlīdzīgi) veido lielāku summu, kā likumā noteiktos 100% no sākotnējā kredīta apmēra, Tu vari vērsties PTAC – Patērētāju tiesību aizsardzības centrā ar sūdzību par iespējamu likumpārkāpumu.

4. Zini savas tiesības (atteikšanās no kredītiem, PTAC).

Ja jūti, ka kredītu ņemšana varētu kļūt (vai jau ir kļuvusi) par atkarību, kad būsi ticis vaļā no parādiem, Tu vari LAFPA lūgt sevi iekļaut kredītam liegto personu sarakstā – lai pasargātu sevi no paša neapdomīgiem lēmumiem nākotnē. Vēršanās PTAC palīdz risināt neskaidras situācijas.

5. Plāno savu budžetu turpmāk.

Turklāt plāno savu budžetu – zini savus ienākumus un izdevumus, esi godīgs pret sevi, vienmēr domā līdzi, aizņemoties.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 14. jūnijs

Kā pareizi apieties ar naudu

„Jums ir problēmas? Nieki, tās atrisinās „Auseklītis”!”, - šķiet, skanēja populāra reklāma pagājuša gadsimta deviņdesmito gadu sākumā. Problēmas beigu beigās piedzīvoja pati firma, taču pieeja nav peļama. Ja mums radušās problēmas, tad ar tām ir jātiek galā. Jautājums, kā pareizi rīkoties ar naudu, paredz vairākas problēmas.

Pirmā, mums ir radusies sajūta, ka nepareizi apejamies ar naudu, jo naudas arvien nav pietiekami. Kāpēc ar to nepietiek? Pajautāsim citādi, tādējādi nonākot pie otras problēmas. Kā apieties ar naudu, lai tās būtu vairāk? Uz šo jautājumu ir iespējami vairāki atbilžu varianti. Piemēram, ja apdomīgāk iepirksimies, mums radīsies naudas pārpalikums. Par šo pārpalikumu varēsim iegādāties nepieciešamās preces. Trešā problēma - gribam redzēt naudu uzkrājamies, bet tā tas nenotiek. Kādēļ? Nauda mērķtiecīgi jākrāj, izvēloties summas, kuras ir reāli atlicināt ik mēnesi no ienākumiem. Piemēram, desmit procentus no algas ieskaitot krājkontā, turklāt apņemoties to izdarīt, līdzko ienākusi nauda mūsu galvenajā kontā. Ceturtā lieta, ko paredz jautājums par pareizu apiešanos ar naudu, ir naudas dīkstāve jeb daudzums, ko neizmantojam. Tādā gadījumā nauda noteikti jāiegulda labos pasākumos. Atkarībā no naudas apjoma, varam ziedot dažādiem mērķiem – pabalstīt radiniekus, ieguldīt labdarības, sporta, mākslas, veselības projektos, atbalstīt savu skolu, pilsētu, pagastu. Tātad, jautājot, kā pareizi rīkoties ar naudu, mēs nonākam pie naudas filozofijas.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 9. jūnijs

Alga un darbs

Laba alga, bet nepatīkams darbs, vai mazāka alga, bet darbs, kas patīk – kā labāk?

Manuprāt, pie labas algas, bet darbā, kas nepatīk vai kurš neapmierina vismaz cilvēka pamatvajadzības, izņemot materiālo pamatojumu, kādēļ viņš strādā, var nostrādāt tikai zināmu laika posmu. Protams, dzīvē var gadīties situācijas, kad jāpieņem tāds darbs, kāds tas ir, jo – kredītu maksājumi, ģimenes pieaugums, dzīvesdrauga prasību līmenis. Tomēr ilgstoši strādāt ar stresu (ko spiediens – lai vai materiāls, vai kāds cits – izraisa lielākā vai mazākā mērā vienmēr) ir kaitīgi veselībai. Vismaz tā atzīst ārsti. Un ne vien psihiatri, bet cilvēki, kuri strādā ar slimību (izdomātu vai īstu) pārņemtiem ļaudīm ikdienā.

Eiropas Darba drošības un veselības aģentūra, 2013. gada aptaujājot 31 valsts darbiniekus, ieguvusi datus par to, kādi stresa izraisītāji darbā, viņuprāt, ir dažādu slimību cēloņi. Uzdodot jautājumus par virsstundu darbu, ierobežotu iespēju organizēt savu darba laiku, skaidrības lomu un atbildības sadalē trūkumu, nepieņemamu attieksmi no kolēģiem, piemēram, apzinātu kaitēšanu vai aizvainošanu, atbalsta trūkumu, pētījuma autori ieguva atzīstamus rezultātus, kas raksturo ar stresu saistītās veselības problēmas.

Tātad – vai izvēlēties smagu, neapmierinošu darbu, kurš tiek labi apmaksāts? Ja Tev ir izvēle, piemēram, sākot meklēt darbu dažādās darbavietās, un kādā no tām piedāvā ļoti augstu apmaksu (netipisku pārējam līmenim), protams, Tu nezināsi, ar ko darbs saistīts, pirms nepamēģināsi. Ja Tu strādā tādā darbavietā, kur darba apstākļi Tev jau liek domāt, ka tie ir veselības bojājumu cēloņi, tad, visdrīzāk, ar laiku Tu šo darbu atstāsi. Saskaitot plusus un mīnusus, nauda nevarētu sasniegt tik lielu svarīguma pakāpi, lai tikai naudas dēļ paliktu tur, kur esi – vismaz ne ilgtermiņā. Parasti cilvēki aptver, iespējams, ļoti vēlu, ka darba novērtējums materiālā izteiksmē ir tikai viena vērtība daudzu faktoru vidū, kas veido kopējo apmierinātību ar darbu. Ja algas vērtība nesakrīt ar patērēto spēku, laiku un citiem resursiem, ko tajā iegulda, visbiežāk ir jāsaņemas, jāapzinās zaudējums (jo tāds nenovēršami būs vienmēr) un jāiet prom no darbavietas.

Cits jautājums – vai tas ir viegli, vai nē. Ir, protams, dažādi cilvēki un dažāda to uzņēmības pret stresu. Viens spēs izturēt nepatīkamā darba vidē ilgāk, cits – īsāku laiku. Vai šādi pavadīts laiks būs bijis ciešanu vērts, iespējams izvērtēt tikai nākotnē. Tāpēc – ieteikums cilvēkiem, kuri apzinās naudas varu un tās dēļ vēl pagaidām, nav pametuši darbu: dzīvot šodien, šajā brīdī. Ja darbu ir iespējams pārvērst par tīru strādāšanu, bez emociju iesaistes, tad tas ir jādara. Ja tas nav iespējams, jāizlemj doties prom, taču paralēli jāmeklē jauns darbs. Katrā ziņā neiesaku aiziet, pirms nav nodrošināta turpmākā nākotne.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 10. maijs

Lieliska finanšu iespēja, kas palīdzēs vairot Tavus ienākumus

Nereti mēs saskaramies ar dažādiem finansu terminiem, bet īsti neizprotam to nozīmi. Tāpēc pirms nolem izmantot kādu piedāvājumu – rūpīgi iepazīsties ar visiem nosacījumiem, terminiem, kā arī izproti visu noteikumu nozīmi. Tādā veidā Tu mazāk kļūdīsies un vienmēr būsi zinošs, kā arī atbildīgs debitors.

Kas ir obligācija un kādam nolūkam šo pakalpojumu var izmantot?

 • Obligācija uzņēmējdarbībā ir parāda vērtspapīrs, ar kuru tās emitants apsolās obligācijas īpašniekam atmaksāt tās pilno vērtību un procentu likmi (kuponu) noteiktā vēlākā datumā, ko sauc par dzēšanas termiņu;
 • Obligācijas ļaus Tev kā aizņēmējam finansēt ilgtermiņa investīcijas, izmantojot ārējos resursus. Tātad tas ir naudas tirgus instruments;
 • Savukārt, aizņēmējs parasti ir federālā valdība, valsts, vietējā pašvaldība vai kāds lielāks uzņēmums. Naudu, kuru šīm instancēm vajag, tie visbiežāk aizņemas no sabiedrības emitējot obligācijas.
 • Kad obligācija tiek emitēta, klienta samaksāto cenu sauc par "nominālvērtību". Kad klients to nopērk, emitents apsola atmaksāt konkrētā dienā – "parāda atmaksas datumā" – par noteiktu procentu likmi – "kuponu".
Ņem vērā, ka Obligācijām ir konservatīvu ieguldījumu reputācija. Tāpēc esi prātīgs un apzinies gan riskus, gan ieguvumus:

 • Ikreiz, kad klients aizdod naudu, viņš riskē, ka tā netiks atmaksāta. Nereti rodas situācijas, kad uzņēmumi, pilsētu un rajonu pašvaldības mēdz bankrotēt vai arī ilgāku laika periodu nepilda savas parādsaistības.
 • Paradoksāli, vēl viens risks atsevišķām obligācijām ir tas, ka aizdevums var tikt atmaksāts, vai "atsaukts", ātrāk. Tas pazīstams kā priekšlaicīgas atmaksas risks.
Ir dažādi obligāciju veidi. Nepieciešamības gadījumā salīdzini visus piedāvājumus un izvēlies sev piemērotāko:
 • Vairums obligāciju emitē viena no trijām zemāk minētajām grupām: centrālā valdība, pašvaldības vai korporācijas.
 • Ņem vērā, ka valdības obligācijas tiek uzskatītas par drošākajiem ieguldījumiem obligācijās, jo tās visbiežāk nodrošina valdības solījums un reputācija.
 • Salīdzinot ar cita veida obligācijām, pat 10 gadu valsts parādzīme tiek uzskatīta par drošu. Un valsts parādzīmēm ir vēl viena priekšrocība: nopelnītais ienākums netiek aplikts ar valsts un vietējiem nodokļiem;
 • Savukārt, municipālās obligācijas riska skalā atrodas mazliet augstāk par valsts parādzīmēm, bet to kompensē nodokļu īpatnības;
 • Korporatīvās obligācijas parasti ir paši riskantākie fiksēta ienākuma vērtspapīri tāpēc, ka uzņēmumi parasti ir daudz lielākā mērā pakļauti ekonomiskām problēmām, vadības kļūdām un konkurencei nekā valdības;
 • Svarīgi minēt, ka bez kuponu obligācijas parasti tiek agresīvi cenotas, un tās ir piemērotas ieguldītājiem, kuri meklē noteiktas summas atmaksu noteiktā datumā, nevis maksājumu plūsmu, par kuras ieguldīšanu citur tiem jālauza galva. Tās var būt, piemēram, piemērots instruments tiem, kuriem tuvojas pensija.
Ir daudz, dažādi piedāvājumi un ikvienam no mums ir tiesības izvēlēties sev piemērotāko veidu, kā papildināt savus iekrājumus. Taču esi prātīgs un vienmēr pirms pieteikšanās kādam pakalpojumam rūpīgi iepazīsties ar visiem nosacījumiem, riskiem un garantijām.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 28. aprīlis

Rīkojies ar naudu atbildīgi

Protams, katram no mums ir savs viedoklis un galva uz pleciem, lai ar to domātu, nevis ļautos apkārtējo ietekmei. Ar vieglu naudu ir jābūt uzmanīgiem. Piemēram, nauda, kas tiek nopelnīta ar sviedriem un smagu darbu, ieguldot ļoti daudz laiku, nekad netiks notērēta priekš citu cilvēku atpūtas. Tomēr, saņemot naudu pie ātrajiem kredītiem, jaunieši nereti notriec šo naudu, izmaksājot saviem draugiem visu ko vien viņi vēlas. Tomēr neapzinoties to, ka atmaksāt varēs tikai tad, kad smagi strādās, lai nopelnītu šo vējā izsviesto naudu.

Kas viegli nāk, viegli aiziet, ir labs un ļoti patiess Latviešu teiciens. Tie, kuri smagi strādā, lai nopelnītu iztiku, arī saprot un novērtē ātrā kredīta plusus un mīnusus. Šādi cilvēki parasti ir tie, kas aizņemas tikai tad, kad tas tiesām ir nepieciešams un gandrīz vienmēr veic laicīgu aizdevuma atmaksu. Pirms aizņemties ātro kredītu ir ieteicams rūpīgi iepazīties ar visiem līguma punktiem, lai skaidri zinātu ar ko jārēķinās, pirms aizdevuma saņemšanas, nevis pēc tam, kad aizdevuma jau ir ienācis Jūsu kontā. Un tiem, kuri ir nonākuši problēmās ar aizdevuma atmaksu, ir ieteicams kontaktēties ar kredītu devējiem un mēģināt rast kopīgu risinājumu, par šī aizdevuma atmaksas noteikumiem un komisijas maksu. Ātro kredītu interesēs ir būt pretimnākošiem, jo tas uzlabo attiecības ar klientiem un palielina aizdevuma atmaksas statistiku. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas aizdevumu atmaksāt.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 25. aprīlis

Studenti izvēlas ātros kredītus

Tie, kuri aizdod naudu tikai sākot no 21 gada vecuma, statistiski daudz vairāk arī saņem šo naudu atpakaļ. Tāpēc tas ir ne tikai prātīgi, bet arī nepieciešams visiem ātrajiem kredītiem piedāvāt savus pakalpojumus, tikai sākot no 21 gada vecuma. Pretējā gadījumā, liela daļa jauniešu nonāk kredītu reģistrā, nemaz nesasnieguši 20 gadu vecumu. Tas, protams, atstāj ietekmi uz cilvēka atlikušo dzīves posmu. No kredītu reģistra var tikt izdzēsts tikai tad, kad ir pabeigtas visas saistības ar kredītu iestādēm un nomaksātas sakrājušās soda naudas, kas dažreiz krietni vien pārsniedz pašu aizdevuma summu.

Ātrie kredīti studentu lokā ātri vien kļuva populāri tad, kad piedāvāja akciju, piereģistrējoties viņu sistēmā un uzaicinot draugu, saņemt 10 latus, nu jau tie būtu eiro. Parasti jaunieši izmantoja šādu iespēju un saņemot vieglu naudu, to arī ātri notērēja. Taču kopmītnēs visi bija reģistrējušies kādā no ātro kredītu mājaslapām. Protams, ka kolīdz Jūs esiet sistēmā, tad nākamo kredītu aizņemties ir ļoti viegli. Atliek tikai nosūtīt vienu īsziņu ar dažu ciparu kombināciju un nauda būs Jūsu kontā jau 15 minūtēs. Tas arī ievilināja tik daudz Latviešu jauniešus aizņemties ātros kredītus, jo lielākā daļa iespējams, to ir aizņēmušies neskaidrā prātā un varbūt pat ar vecāku studentu ietekmi, lai varētu turpināt iesākto atpūtu. Viena lieta ir kļūt par vispopulārāko kredīta veidu Latvijā, taču pavisam cita lieta ir būt veiksmīgam ātro kredītu devējam.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 22. aprīlis

Ātrais kredīts no Ladyloan aizdevēja

Ladyloan ātrais kredīts ir viens no populārākajiem ātrajiem kredītiem Latvijā un veiksmīgi darbojās jau vairāk, kā 5 gadus. Ladyloan ātrais kredīts piedāvā saņemt aizdevumu ātri un efektīvi. Ladyloan.lv ātrais kredīts ir paredzēts, lai varētu doties ģimenes kopīgā atpūtā, iegādāties jaunas sadzīves iekārtas, kas atvieglotu ikdienas dzīvi un protams visām pārejām lietam, kas ir svarīgas Jums.


Kam pieejams Ladyloan kredīts

Lai aizņemtos kredītu pie Ladyloan.lv ātrā kredīta devēja, ir nepieciešams būs Latvijas Republikas iedzīvotājam, kurš ir sasniedzis vismaz 20 gadu vecumu. Ar atsevišķiem izņēmumiem Ladyloan piedāvā saņemt aizdevumu arī nepilsoņiem. Lai varētu saņemt kredītu, ir jābūt aktīvam kontam, kādā no Latvijas komercbankām un mobilā tālruņa pieslēgumam pie kāda no Latvijas mobilu sakaru operatoriem. Pieteikties Ladyloan ātrajam kredītam var dodoties uz jebkuru Ladyloan klientu apkalpošanas centru, kādu no lielveikaliem, kas veic sadarbību ar Ladyloan un piedāvā klientiem aizņemties naudu vienkārši aizpildot aizdevuma pieteikuma anketu, kā arī kādā no Latvijas Pasta nodaļām, jo Ladyloan ir tikpat moderns kā liela daļa citu ātro kredītu un veic sadarbību ar dažādiem populāriem uzņēmumiem Latvijā. Tomēr visvienkāršākais un ērtākais veids kā saņemt aizdevumu pie Ladyloan ir caur internetu.

Kredīta izsniegšanas ātrums

Šo aizdevumu ir iespējams nokārtot, neizejot ārā no mājām un tas parasti neprasa vairāk kā 5 minūtes, lai reģistrētos Ladyloan ātrā kredīta mājaslapā un ne vairāk kā 15 minūtes, lai varētu saņemt aizdevumu jau savā kontā. Ātrā kredīta aizņemšanās process ir ļoti vienkāršs, kas ir izdarāms, netērējot daudz laika. Sākumā ir jāpiereģistrējas Ladyloan.lv ātrā kredīta mājaslapā un jāapstiprina reģistrācija caur norādīto e-pastu. Tālāk ir jāizvēlas naudas summa, kādu Jūs vēlaties saņemt un laika posmu uz kādu šī naudas summa būs nepieciešama. Tad uz Ladyloan.lv konta numuru būs nepieciešams pārskaitīt 0.01 centu uz Ladyloan.lv. Konta numurs tiks norādīts mūsu mājaslapā un tādā veidā Ladyloan.lv parūpējās par to, lai katra klienta aizdevums nonāktu tieši viņa kontā.
Aizņemies atbildīgi!
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 21. aprīlis

Kredīts lietota auto iegādei

Ferratum.lv ir labs risinājums tiem, kuri vēlas iegādāties lietotu automašīnu, jo par šādu naudas summu, sanāk automašīna, kura būs diezgan labā stāvoklī, tomēr tie, kuri vēlas labāku automašīnu var izmantot ferratum.lv aizdevumu, lai segtu daļu no kopējās automašīnas summas.

Vai Ferratum.lv var palīdzēt izremontēt mājokli?


Protams, ka var un to vajadzētu izmantot, jo pie Ferratum.lv ir iespēja saņemt patēriņa kredītu, kas ir pietiekošs, lai veiktu neliela dzīvokļa pilnīgu kapitālo remontu, vai, lai izremontētu daļu no dzīvojamās mājas. Pats galvenais ir tas, ka tieši Ferratum patēriņa kredīts piedāvā lielisku iespēju izmantot aizdevuma atmaksas brīvdienas, kas nozīmē to, ka brīvdienu laikā varēsi nemaksāt aizdevuma pamatsummu. Kredīta brīvdienas tiek piedāvātas uz laika posmu, kas nepārsniedz 3 mēnešus.

Ferratum strādā ar augstu precizitāti un klientu datu konfidencialitāti, tāpēc tik daudz klienti visā pasaulē uzticas šai kredītu kompānijai. Kā rīkoties, kad neizdodas veikt ikmēneša maksājumu pie Ferratum.lv, dažādu iemeslu dēļ? Sākumā, protams, ir ieteicams doties kredītu brīvdienās, līdz būsi spējīgs veikt ikmēneša maksājumu, tomēr ja brīvdienas jau ir izmantotas, tad ir vēlams sazināties ar Ferratum.lv klientu konsultantiem, kuri labprāt Jums palīdzes rast risinājumu.Katrs klients ir unikāls, tāpēc Ferratum.lv darbinieki mēģina rast individuālus risinājumus dažādām situācijām. Pirms kredīta ņemšanas ir ieteicams kārtīgi iepazīties ar visiem aizdevuma noteikumiem, lai vēlāk nebūtu dažādi pārsteigumi. Pie Ferratum.lv viss ir vienkārši un saprotami, bez slēptiem maksājumiem vai komisijām. Aizņemies pārdomāti, jo ātrais kredīts internetā ir atbildīga lieta un nesteidzīgi, jo patēriņa kredīts ir nopietnas saistības.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 19. aprīlis

Kredīts līdz desmit tūkstošiem eiro

Katra cilvēka dzīvē var rasties dažādas situācijas kuru risināšana var prasīt lielākas vai mazākas naudas summas. Izvēloties šo summu, izvēloties pašu aizdevēju ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo atmaksa var nebūt tik vienkārša kā aizdevuma paņemšana. Īpaši rūpīgi šim lēmumam ir jāpieiet, ja nepieciešamā summa ir gana liela. Latvijā ir iespējams saņemt dažādus kredītus sākot jau no dažiem eiro un turpinoties līdz 10, 15 un vairāk tūkstošiem eiro. Šādi aizdevumi var prasīt vairāk laika nekā ātrie kredīti, jo aizdevējs iegulda vairāk laika, lai izvērtētu jūsu maksātspēju un citus faktorus. Arī jums ir iespēja pārdomāt, ja aizdevumu esat ņēmis kādu apstākļu iespaidā.

Ja esat izlēmis aizņemties 10 tūkstošus eiro, tad jums ir vairākas izvēles iespējas pie kāda aizdevēja vērsties. Šāds kredīts būs jāņem kā patēriņa kredīts. pašsaprotamu iemeslu dēļ, ātrie kredīti šādas summas neizsniedz. Ātro kredītu pamati ir mazas summas uz īsu laiku. Atmaksāt šādu summu pēc 30 dienām var radīt nopietnas bažas lielākajai daļai cilvēku un ja varat veikt šādu atmaksu tad var būt jautājums par šī aizdevuma nepieciešamību kopumā.

Pieņemot lēmumu ir jāapsver iespējas ielūkoties kādos specifiskiem mērķiem paredzētos kredītos. Šie kredīti var darboties tieši tāpat kā patēriņa kredīti, bet to izsniegšana ir ar kādu konkrētu mērķi padomā. Ja aizdevums nepieciešams kam konkrētam, varat izpētīt piedāvātās iespējas, jo ir ļoti plašs klāsts dažādu, aizdevēju piedāvātu, variantu.

Aizņemieties kredītu internetā un pirms izsniedziet pieteikumu, izvērtējiet savas kredīta atmaksas iespējas.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 14. aprīlis

Nepieciešama nauda, lai iegādātos dāvanas

Ja Tev ir nepieciešama nauda, lai iegādātos dāvanas, un nezini, kur to dabūt, tad šis raksts ir tieši prieks Tevis. Visvairāk dāvanas statistiski tiek pirktas uz Ziemassvētkiem un jauno gadu, kad visā pasaulē notiek milzīgs iepirkšanās drudzis. Cilvēki ir čakli strādājuši visu gadu un nu vēlas mazliet kārtīgi atpūsties. Nauda šajos svētkos netiek taupīta, jo cilvēkiem sagādā prieku iepriecināt savus tuviniekus, ģimeni un draugus.Tomēr, ja ir sanācis tā, ka finansiālu apsvērumu dēļ nevarēsi iepriecināt savu ģimeni ar skaistām dāvanām, vai varbūt kādu atpūtas braucienu uz atrakciju parku, tad nesatraucies, jo pastāv iespēja saņemt naudu vairākos veidos. Tomēr, pirms naudas aizņemšanās ir jāpārdomā, vai spēsi to atmaksāt, kad pienāks laiks, citādāk vari sagādāt galvassāpes pats sev un savai ģimenei. Tomēr, ja skaidri zini, ka mēneša laikā saņemsi algu un būsi spējīgs naudu atmaksāt, tad droši piesakies ātrajam kredītam, jo tas ir vienīgais glābiņš, lai ātri saņemtu naudu priekš nepieciešamajām dāvanām. Varbūt izklausās slikti, bet tas nav nemaz tik traki, jo aizņemoties ātro kredītu pirmo reizi, Tev nebūs jāatmaksā aizdevums ar procentiem, tāpēc, ka jaunajiem klientiem pie pirmā aizdevuma netiek piemēroti aizdevuma procenti.

Ātro kredītu kompānijas arī piedāvā pieteikties kredītlīnijas programmai, ar kuras palīdzību, Jums būs iespēja brīvi rīkoties ar savu kredītkarti un pirkt visu ko vien vēlaties pat tad, kad kredītkartes bilance būs iztukšota. Visgrūtāk ir tiem, kuriem pirms svētkiem sanāk zaudēt darbu, jo ja tuvākajā laikā netiks atrasts jauns darbs, tad var rasties nopietnas problēmas. Tieši tāpēc arī pastāv ātro kredītu kompānijas, jo tad, kad Jūs esat palicis bez darba, neviens cits tā neuzticas saviem klientiem kā ātrie kredīti, lai aizdotu naudu personai, kura nespēj uzrādīt oficiālus ienākumus.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 11. aprīlis

Kredīts ar ikmēneša maksājumu


Ātrie kredīti ir pazīstami ar iespēju saņemt nelielas summas uz laiku līdz 30 dienām un to izdarīt ļoti ātri. Tāda ir šo kredītu būtība. Tie ir ļoti plaši pieejami un tiek plaši reklamēti. Daudzās situācijās šāda veida aizdevumi ir vilinoši un nepieciešami. Līdz algai palikusi nedēļa, bet ir nepieciešami 50 eiro, varam paņemt aizdevumu par šo summu uz vienu nedēļu. Šādi apmierināt savas vajadzības un nemaksāt lielu summu par šo pakalpojumu.

Bet, ir situācijas, kad mums ir nepieciešamas lielākas summas vai zinām ka nespēsim atmaksāt arī šos 50 eiro vienā maksājumā. Tas mums sagādās lielas problēmas. Ir iespējas kad varam saņemt aizdevumu uz ilgāku atmaksas termiņu, vairākiem mēnešiem, pat gadiem. šos varētu saukt par patēriņa kredītiem, bet viņi ietilpst ātro kredītu kategorijā, jo tos piedāvā saņemt 15 minūšu laikā, tieši tāpat kā visus citus ātros kredītus.

Daži uzņēmumi piedāvā saņemt šos ātros patēriņa kredītus, bet izskatīšanas laiks nav noteikts kā 15 minūtes vai kā tam līdzīgi, bet katrs gadījums tiek izskatīts individuāli. Tomēr, arī šādā gadījumā, jūs varat saņemt aizdevumu daudz ātrākā laika posmā kā aizdevumu no bankas. Šie aizdevumi, ir kā papildus pakalpojumi ko ātro kredītu iestādes piedāvā. Uzņēmumi šos aizdevumus izsniedz uz tādiem pašiem vai ļoti līdzīgiem noteikumiem kā ātros aizdevumus. Var tikt izvirzītas kādas īpašas prasības, kas var atšķirt šos aizdevumu veidus.

Drošība

Tiek uzsvērta datu drošība, kas ir ļoti svarīgi, jo jūs iesniedzat savus personas datus kā arī savu konta informāciju. Tiek izmantoti datu drošības protokoli, lai aizsargātu iesaistīto personu datus no nelikumīgas piekļuves un izmaiņām trešo personu darbības rezultātā. Uzņēmums uzsver arī to, ka nav nekādu slēptu izmaksu par priekšlaicīgu aizdevuma apmaksu vai aizdevuma apstrādi un izskatīšanu. Jums ir jāatmaksā tikai aizdevuma summa un norādītā komisijas maksa.

Pirms piesakāties aizdevumam, izvērtējiet savas iespējas veikt pilnīgu parāda atmaksu un sekas pēc šo saistību dzēšanas.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 8. aprīlis

Ātrais kredīts no 21 gada vecuma

Ātrais kredīts no 21 gada vecuma tiek piedāvāts lielā izvēlē, jo jaunākiem ir grūtāk, bet 21 gads ir tas vecums, kad dod visi, bet tikai tad, ja atbildīsiet nosacījumiem.

Šādi gadījumi jau ir bijuši citās Eiropas valstīs un tā pavisam vienkārši ir slikta prakse, aizdot naudu bez nodrošinājuma nerezidentiem. Ātro kredītu no 21 gada vecuma varēsi saņemt, ja Tev būs pozitīva kredītvēsture. Ātro kredītu ir iespējams saņemt piesakoties kredītam jebkurā kredīta kompānijas mājaslapa. Parasti ir jāaizpilda neliela pieteikšanās forma, kas neprasa vairāk kā 5 minūtes no Jūsu laika un tad jāizvēlas naudas summa, kura Jums ir nepieciešama un uz kādu laika posmu. Kad tas ir veiksmīgi izdarīts, tad ātrais kredīts var prasīt no Jums 0.01 centu, kas būs jānosūta uz Jūsu izvēlēto ātrā kredīta kontu. Šī procedūru ir vienreizēja un garantē to, ka kredīta saņemšanai nebūs kļūdas. Nauda, kuru Jūs aizņemsieties, nonāks tieši tajā kontā, no kura tiks pārskaitīts 0.01 cents.

Esiet uzmanīgi reģistrācijas brīdī, jo telefona numuram, kuru norādīsiet ir jābūt Jūsu un atsevišķos gadījumos var tikt pieprasīta telefona numura apstiprināšana. Tas pats attiecās arī uz e-pastu.

Kredītam no 21 gada nevajadzētu pieteikties, ja Tev nav oficiāla darba vai kādi papildus ienākumi, jo pēdējo gadu laikā pat aizdevumiem no 21 gada tiek prasīts uzrādīt savus ienākumus. Ātrā kredīta labākās īpašības ir tādas pašas kā kredītiem no 18, 19, 20 vai 21 gada. Jo kredītu ir iespējams saņemt pat 15 minūšu laikā, to var nokārtot, neizejot no mājām un pirmo reizi aizņemoties, visiem klientiem tiek piedāvāts saņemt naudu bez procentu maksas. Tas nozīmē, ka būs jāatdod atpakaļ tikpat, cik būsi aizņēmies.

Tas varbūt izklausās neticami, taču šādu stratēģiju ātro kredītu kompānijas izmanto, lai pievilinātu jaunos klientus. Svarīgi ir zināt to, ka pie viena ātrā kredīta var būt tikai viens aktīvs ātrais kredīts. Kad aizdevums veiksmīgi nomaksāts bez pārkāpumiem, tad nākamo aizdevumu ir iespējams pieteikt pēc 7 dienām. Šīs ir ļoti biežas prasības. Kad aizņemsies atkārtoti, kredīta summa būs pieejama krietni vien lielāka, nekā tā bija pirmajā reize aizņemoties. Šī summa kļūst arvien lielāka pēc katra aizdevumu, kuru Jūs esiet veiksmīgi nokārtojis.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Stomatologu pieraksti

Atvērt stomatologa praksi nav tik viegli, ir nozīme privātprakses vietai un klientūras piesaistei. Nav ieteicams atvērt zobārsta praksi tuvu kādai vēl tuvumā esošai zobārstniecības praksei, jo tas ir tavs tiešākais konkurents, ar kuru sacentīsies pakalpojumu kvalitātē, speciālistu profesionalitātē un cenu dārdzībā vai lētumā.

Ir svarīgi, kāds ir izveidots personāls un aparatūras iegāde, kā arī medikamentu nodrošināšana, kuru cenas iedzen izmisumā. Jo attiecīgi zobārstniecības prakses cena veidojas no personāla algu izmaksām, komunālajiem maksājumiem, par telpām, kurās atrodas prakse.

Medikamentu iegādē zobārstniecības prakse var izmantot medikamentu uzņēmumu izplatītāju piedāvājumus, jo tie ir vienmēr lētāki un izdevīgāki, nekā iegādāties vairumtirdzniecības vietās. Pirmajos gados jūsu praksei neveidosies peļņa, jo nepieciešams nodrošināt ar patstāvīgu klientu nepārtrauktu plūsmu, kas ar laiku kļūtu par patstāvīgiem klientiem un ieteiktu praksi izmantot citiem.
Algām arī jābūt atbilstošām, jo zobārstu un to asistentu mērķis, tāpat kā jebkura amata veicējs, vēlas saņemt samaksu par savu paveikto, ja viņš saņem piedāvājumu citā praksē, kur alga ir lielāka, un klientūra ir pietiekamā apjomā, tad, protams, ies uz turieni. Šī problēma nav tikai zobārstu praksēs, bet visā medicīnas nozarē. Mediķi pat nepāriet uz blakus pilsētu vai valsts galvaspilsētu, bet emigrē uz citu valsti ar labākiem apstākļiem un lielākiem ienākumiem.

Svarīgi ir arī savu speciālistu kvalifikācijas paaugstināšanai sūtīt komandējumos pieredzes apmaiņā, lai tie spētu sekot šīs nozares progresa soļiem, un neatpalikt no saviem konkurentiem, un piedāvāt klientiem līdzvērtīgu pakalpojumu klāstu un iespējas, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas un zinātne. Šis izdevums ir dārgs solis, bet vajadzīgs, tam būtu jābūt tavam budžeta plāna punktam. To, protams, varēsi īstenot, kad atļaus tev tavi ienākumi.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 1. aprīlis

Kredītu apvienošana vienā kredītā

Vai jūs esat apņēmuši vairākus aizdevumus un ir radušās problēmas ar šo aizdevumu atmaksu? Veicot mēneša maksājumus jūs izjūtat augošu diskomfortu un finansiālais stāvoklis ietekmē jūsu ikdienu? Šādā situācijā jums būtu jāmeklē iespējas kā atvieglot kredītu slogu. Šī, protams, nav iespēja samazināt parādu summu vai kā citādi izvairīties no atmaksas, bet šī ir iespēja atmaksu padarīt vienkāršāku.

Ja jums ir četri aizdevumi ar mēneša maksājumiem, tad katru mēnesi jums ir jāveic četri, dažādi, maksājumi. Tas jau pats par sevi var būt nogurdinoši un apnicīgi. Turklāt par katru no šiem aizdevumiem ir jāveic maksājums par summu kas atbilst aizdevuma summas daļai, kopā radot, pietiekoši, apjomīgu maksājumu.

Ja šāda situācija jūsu ikdienā rada pastiprinātus sarežģījumus. Jums būtu jāmeklē iespējas kā to atvieglot. Kredītu apvienošana vai pārkreditācija var būt jūsu iespēja mainīt situāciju uz labo pusi.
Dažādi uzņēmumi piedāvā iespēju apvienot visus jūsu aizdevumus un veikt vienu, mazāku mēneša maksājumu. Jūsu aizdevuma summa nemainīsies, tā pat pieaugs, jo tas ir jauns aizdevums, bet atmaksas termiņš būs garāks un mēneša maksājums saruks attiecībā pret termiņu. Tā ir iespēja atvieglot jūsu ikmēneša maksājumu slogu.

Ir vairāki uzņēmumi kas piedāvā šo pakalpojumu, tādēļ jums ir jāpārliecinās ka tas uzņēmums kuru izvēlaties ir jums vispiemērotākais. Aizdevēji piedāvā dažādas summas uz dažādiem termiņiem. Svarīgi šāda situācijā ir aizdevēja uzliktie procenti. Jūs gatavojaties ņemt lielāku summu un liela procentu likme var palielināt šo summu vairāk nekā esat gatavi segt.

Uzzini vairāk: http://www.kreditssms.lv/kas-ir-kreditu-apvienosana
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 30. marts

Izklaides un nauda

Izklaide ir ļoti svarīga mūsu dzīvē. Lai spētu produktīvi darboties citās jomās, mums ir jāspēj atpūsties. Bet, ja jūs katru piektdienu dodaties izklaidēties uz dārgiem klubiem, pastāvīgi dodaties uz kino, restorāniem, teātra izrādēm jūs ietekmējat savu budžetu ar izdevumiem kurus varētu ietaupīt. Varbūt varat doties uz klubu nevis katru nedēļu, bet divas, trīs reizes mēnesī. Arī šādi jūs ietaupīsiet un lieki neņemsiet kredītus, lai turpinātu piekopt dārgu dzīves veidu. Varat atrast kādu lētāku izklaides veidu, kas neprasa kredītus, lai turpinātu izklaidēties.. Uzaicināt draugus pie sevis uz spēļu vakaru. Radīt patīkamu, relaksējošu atmosfēru bez liekas līdzekļu tērēšanas.

Hobiji mums ļauj atpūsties, sajusties labi, tie piepilda mūsu laiku ar ko mums patīkamu. Bet ir dažādi hobiji kas izmaksā ļoti dārgi. Jums nav jāmaksā kredītu procenti par saviem hobijiem. Nevajadzētu taupīt uz lietām kas jums palīdz labāk darboties ikdienā, bet jūs varat izvēlēties cik bieži ar to nodarbojaties, ko darāt lai samazinātu izmaksas. Viss ir jūsu rokās un jums ir jāredz kas ir izdevīgi un ko varētu padarīt izdevīgu.

Kaitīgie ieradumi jau pasaka visu ar to nosaukumu. Tie ir kaitīgi, pārsvarā, jūsu veselībai, bet ja skatāmies uz finansēm, tie ir tikpat kaitīgi jūsu makam. Smēķēšana var radīt ļoti smagas veselības problēmas gan tagad gan nākotnē, bet uz maku tā atstāj iespaidu pastāvīgi un pamanāmi. Nopērkot paciņu jūs to, iespējams, nejūtat, bet ja izrēķināt cik izdodat mēnesī, jūs pamanāt ka summas ir lielas. Tāpat ar alkohola lietošanu. Tas atstāj lielu iespaidu uz jūsu veselību un naudas maku. Tas viss ir savstarpēji saistīts. Un pats muļķīgākais būtu ņemt kredītu, lai bojātu savu veselību.

Azartspēles, tāpat kā kaitīgie ieradumi, ir atkarības. Tie nav īsti ieradumi, jo nespējat no tiem atteikties tik vienkārši. Bet jūs varat censties. Ja nepieciešams lūgt profesionālu palīdzību. Šie ieradumi spēj sagraut jūsu dzīvi, bet ja spējat no tiem atteikties kļūsiet tikai stiprāki. Azartspēles nav spēles, bet problēmas.

Izvērtēt savu dzīvi un redzēt kas ir jāmaina ir ļoti nozīmīga spēja. Šādi jūs varat mainīt savu dzīvi līdz nepazīšanai. Taupīt nav slikti. Mainīties nav slikti. Tas viss nozīmē ka augat kā cilvēks.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 22. marts

Devalvācija - ko tas nozīmē

Bieži vien daudzi sastopas ar terminiem, kuru nozīme nav īsti skaidra, tāpēc nereti rodas dažādas nesaprašanas un problēmas. Šoreiz sīkāk par to, kas ir naudas devalvācija, kādi ir šīs norises plusi un riski.

Devalvācija ir oficiāla nacionālās naudas vienības kursa pazemināšana salīdzinājumā ar citām valūtām vai attiecībā pret zeltu. Šī finansu norise izraisa preču vai pakalpojumu cenu celšanos, pirktspējas samazināšanos.

Daži noderīgi fakti par devalvāciju 


 • Devalvācija var būt izdevīga tām valstīm, kas daudz eksportē iekšzemes izejvielas un no tām ražotas preces un kuras spēj lielā mērā ar iekšzemes resursiem un ražošanu nodrošināt savas vajadzības, tātad tām ir salīdzinoši neliels imports – tās pamatā ir lielās valstis;
 • Pazeminoties preču cenām ārvalstu valūtās, pieaug to konkurētspēja ārvalstu tirgos;
 • Savukārt imports, piemēram, enerģija, kļūst dārgāks, aug inflācija, pieaug maksājumi par iekšzemē strādājošo cilvēku, uzņēmumu un valsts aizņēmumiem ārvalstu valūtās, iespējama uzticības krīze finanšu sistēmai, kas tālāk pasliktina iedzīvotāju un uzņēmumu stāvokli;
 • Būtiski minēt, ka sadārdzinās ārzemēs ražoto preču vērtība un kļūst lētāk iegādāties vietējos produktus un pakalpojumus;
 • Vietējiem ražotājiem un uzņēmējiem pieaug pieprasījums pēc pašmāju ražotajām precēm un produktiem, kā arī palielinās eksports (ārzemju pircēji var nopirkt vairāk valstī ražotu preču), sadārdzinās ražošanas iekārtu u.c. lietu iegāde ārzemēs;
 • Savukārt, iedzīvotājiem – samazinās uzkrājumu vērtība (vismaz noteiktā līmenī arī valstī, kur notikusi devalvācija), ārzemju produkti un pakalpojumi kļūst dārgāki.

Devalvācija – esi zinošs par visām finansu darbībām!

--> Read more...

Unikāli kredīti


Ātrie kredīti ir unikāli attiecībā uz pieteikumu apstrādi kā arī piešķiršanas termiņu. Lai saņemtu kredīta apstiprinājumu, aizņēmējam ir nepieciešama laba kredītvēsture, aizņēmējam ir jābūt pilngadīgam, pastāvīgi nodarbinātam un ir jāsaņem stabili ikmēneša ienākumi. Papildus tam, aizņēmējam ir nepieciešams aktīvs bankas konts. Viens no vienkāršākajiem un ērtākajiem veidiem, kā pieteikties kredītam, ir aizpildīt pieteikumu un iesniegt to aizdevēja mājaslapā internetā.

Pieejamā summa un atmaksas noteikumi

Parasti pieejamā kredīta summa ir atkarīga no aizdevēja un tā, vai Jūs esat jau iepriekš pieteikušies kredītam. Parasti aizdevēji ļauj Jums aizņemties summu līdz 300 eiro, ja piesakāties kredītam pirmo reizi un vēlāk ļauj Jums aizņemties maksimāli pieejamo summu līdz 500 un pat 3000 eiro. Ir svarīgi saprast tomēr, ka pat tad, ja Jūs aizņematies apjomīgu naudas summu, Jums tā ir jāatmaksā sevis izvēlētājā un aizdevēja apstiprinātajā termiņā. Labākais ir aizņemties tieši tik, cik variet atļauties un tik, cik nepieciešams. Aizņemoties vairāk, kā variet atļauties, var rasties problēmas ar naudas atmaksu un/vai pēc naudas atmaksas – var rasties problēmas ar mēneša budžetu. Tas atkal radīs problēmas izdzīvot līdz mēneša beigām un var rasties vajadzība ņemt atkārtotu kredītu. Pēc jūsu pieteikuma, tas, nekavējoties, tiks izskatīts. Vienīgais izņēmums, kad izskatīšana var aizkavēties ir, ja esat pieteicies aizdevumam ārpus uzņēmuma darba laika. Ja lēmums ir pozitīvs, uz jūsu bankas kontu tiks pārskaitīta attiecīgā naudas summa. Laiks kādā nauda parādīsies jūsu kontā ir atkarīgs no jūsu izmantotās bankas. Vienlaicīgi, jūs varat saņemt tikai vienu aizdevumu.

Ne velti ātrie kredīti bez ķīlas iekarojuši savu popularitāti – ar to palīdzību naudu iespējams saņemt ātri un ērti, turklāt klientiem tiek piedāvāti vairāki bonusi. Ja esi pārliecināts, ka naudu noteiktajā termiņā varēsi atdot, ātrie kredīti ir tas pakalpojumu veids, kas noteikti spēs palīdzēt, lai saņemtu nepieciešamo naudas summu svarīgu pirkumu veikšanai.

Pirmais kredīts ir bez procentiem, bet atkārtots ar procentiem. Aizdevēji arī piemēro aizņēmējiem procentu likmes par kredīta izmantošanu, kuras ir atkarīgas no summas un termiņa. Labā ziņa ir tā, ka šogad visi aizdevēji (likums pieprasīja) ir samazinājušo procentu likmes. Aizņemieties atbildīgi un šie kredīti Jums sniegs pozitīvu pieredzi un palīdzību grūtā brīdī.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 17. marts

Latvijas parāds

Latvijas valsts parāds 2015. gada beigās bija 8,4 miljardi eiro (kopā ārējais un iekšējais parāds), kas ir apmēram 34% no prognozētā iekšzemes kopprodukta 2016. gadam. Salīdzinot ar ASV valsts parādu, mēs, protams, varam būt lepni, taču parāds joprojām pastāv. Ja valsts budžets būtu ar pārpalikumu, tad naudu varētu novirzīt parāda dzēšanai. Latvijas 2016. gada budžetā izdevumi plānoti lielāki, kā ienākumi, šādas prognozes pastāv līdz 2018. gadam. Parādu var arī dzēst, pārdodot uzņēmumu valsts kapitāla daļas, un līdzekļus mērķtiecīgi novirzot parāda atmaksai. Ja parāds netiek dzēsts, tas tiek pārfinansēts, un valsts parāda apkalpošana joprojām izmaksā noteiktus līdzekļus.

Kam tad Latvijas valsts ir parādā? Vislielāko parāda daļu sastāda valdības emitētās eiroobligācijas (eiroobligācijas ir Latvijas valsts parāda vērtspapīri (obligācijas), kas emitēti starptautiskajos finanšu tirgos ārvalstu valūtā un kuras iegādājušies galvenokārt ārvalstu investori – bankas un institucionālie investori (ieguldījumu fondi, pensiju fondi, apdrošināšanas sabiedrības un tā tālāk)). Tālāk seko valsts iekšējais parāds (iekšējā parāda saistību lielāko daļu veido iekšējā aizņēmuma vērtspapīri (valsts parādzīmes un obligācijas, kā arī krājobligācijas), kurus Valsts kases organizētajās regulārajās publiskajās izsolēs iegādājušies vietējā finanšu tirgus dalībnieki, pārsvarā kredītiestādes un institucionālie investori (pensiju fondi, apdrošināšanas sabiedrības un citi)), aizņēmums no Pasaules Bankas, Eiropas Komisijas, Starptautiskā Valūtas Fonda, Ziemeļu investīciju bankas un pārējie parādi.
--> Read more...

Kredīts nerezidentiem

Kredīti un aizdevumi nerezidentiem ir krietni vien riskantāki, nekā aizdevumi Latvijas Republikas pilsoņiem. Tas ir pamatojams pavisam vienkārši, jo šie nerezidenti jebkurā brīdī var aizbraukt prom no valsts un par kredītu nelikties ne zinis. Tieši tāpēc Latvijā tika izveidota droša sistēma nerezidentu kreditēšanai visbiezāk, pērkot nekustamo īpašumu. Šajā sistēmā ir iekļautas vienotas un publiskas nekustamo īpašumu īpašumtiesību un ķīlas reģistrēšanas elektroniskā reģistra esamību, kā arī skaidru un saprotamu darījumu veikšanas procedūru. Biezi vien nerezidenti izvēlās iegādāties nekustamo īpašumu tikai tāpēc, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā un līdz ar to arī Eiropā.

Tas bija ļoti populāri, no 2010. - 2015. gadam, kad Latvijas likumdošanā mainījās uzturēšanās atļaujas noteikumi. Turpmāk nerezidentiem 50 000 eiro vietā ir jāiegādājas 250 000 eiro vērtībā īpašumu, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā. Kad uzturēšanās atļauja ir iegūta, šis nerezidents var brīvi pārvietoties pa visām Eiropas valstīm. Kā tad nerezidentam saņemt kredītu, lai varētu iegādāties nekustamo īpašumu? Jebkurš nerezidents var pieteikties hipotekārajiem kredītiem jebkurā banku filiālē kā arī pieteikties internetā, aizpildot pieteikšanās formu savā izvēlētajā bankā, atverot šīs bankas mājaslapu, sadaļu pieteikties aizdevumam. Tad, kad pieteikums ir aizpildīts, dažu dienu laikā bankas darbinieki ar jums sazināsies un vienosies par datumu, kurā tiks organizēta tikšanās un kredīta līguma parakstīšana.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 1. marts

Pasaules parāds

Ja Ņujorkas iedzīvotāji Taimskvērā novietotajā pulkstenī var novērot, kā ik dienas pieaug valsts parāds, kā atgādinājums tam, ka lielā mērā katrs no valsts nodokļu maksātājiem ir atbildīgs par šī parāda samazināšanu, tad šajā saitē The Economist mājas lapā ir atrodams pasaules parāda „skaitītājs”, kura cipari uzrāda ne vien katras valsts parādus, bet pat kopējo pasaules parādu. Tā kā mēs nebūt neesam parādā marsiešiem vai kādam citam spēkam ārpus Zemes robežām (visi aizņēmumi, kas tiek ņemti un izsniegti dažādām valstu valdībām, ir valstu aizņēmumi no Pasaules Bankas, Starptautiskā Valūtas fonda, Eiropas Komisijas, dažādu investīciju un obligāciju veidā radītie parādi), fascinējošākais ir tieši tas, ka visi pasaules valstu parādi ir parādi kādam citam tepat, pasaules ekonomikas ietvaros. Vēl viens situāciju raksturojošs skaitlis ir 286% no pasaules IKP 2014. gadā, ko sasniedzis pasaules kopējais parāds. Ko tas nozīmē? Kombinācijā ar lēni ekonomikas attīstību šāds pasaules parāds norāda uz jaunām globālām finanšu krīzēm nākotnē. Mc Kinsey Globālā Institute pētījumā atzīti trīs galvenie riski, kas izriet no pieaugošā pasaules parāda: valdību parāda pieaugums, kas dažās valstīs sasniedz tik augstu līmeni, ka jāmeklē jauni veidi, kā to samazināt (piedāvājums – plaša aktīvu pārdošana un vienreizēji labklājības nodokļi); mājsaimniecību parāda pieauguma turpinājums (arī nekustamā īpašuma cenas); un īpaši nepatīkami jaunumi saistībā ar Ķīnas parāda četrkāršo pieaugumu septiņu gadu laikā, ko paātrinājis nekustamā īpašuma bums un ēnu ekonomika.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 22. februāris

Finanšu apvienošanas veidi

Finanšu apvienošanas veidi var būt dažādi. Var vienoties par to, kurus rēķinus apmaksā viens vai otrs partneris. Var visus ienākumus ieskaitīt vienotā kontā (taču tad neatliks vietas nevienam pārsteiguma pirkumam, ko reižu reizēm partneri mēdz viens otram sagādāt), pārmaiņus apzināt (bet vienmēr apzinoties) visas vajadzības, kopīgiem spēkiem tās apskatīt kopējā budžeta ietvaros un (tikai pēc iepriekšminētā posma veikšanas) izvērtēt šo vajadzību ieviešanu. Var vienoties par ikmēneša neatliekamo vajadzību sarakstu, kuru apmaksā vispirms, bet pārejās summas katrs tērē pēc sava prāta. Katrai ģimenei radīsies savi noteikumi, tradīcijas un norunas.

Īsāk sakot, par visu ir savstarpēji jāapspriežas. Jānonāk pie vienota risinājuma bez strīdiem un miermīlīgā ceļā, jābūt vēlmei uzklausīt. Cilvēkam ir dotas saskarsmes spējas, kuras izmantojot, visā pasaulē var panākt aizvien labākus kopējos risinājumus. Ir cilvēki, kuri pirms sarunu uzsākšanas ar partneri interesējas sabiedrībā par to, kā finanšu tēmu apspriež citas ģimenes, un nāk klajā ar jau gataviem priekšlikumiem. Otram šajā gadījumā vispirms rūpīgi jāuzklausa ieteikumi, par kritizēšanu nemaz nerunājot. Ja priekšlikums nav īsti atbilstošs otra dzīves uztverei, nevajadzētu atteikties vismaz piedāvāto variantu izmēģināt - laika gaitā visas slēptās problēmas tik un tā atklāsies. Cik labi partneriem izdosies apvienot savu finanšu dzīvi, rādīs laiks.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 8. februāris

Piemērota banka privātpersonām

Bankas Citadele pirmsākumi meklējami 2010. gadā pēc Parex bankas restrukturizācijas. Pa šo laiku banka ir strauji attīstījusies, piedāvājot klientiem jaunus bankas produktus un arvien kvalitatīvākus pakalpojumus.

Bankas mājas lapā atrodama diezgan plaša informācija par bankas piedāvājumiem un sniegtajiem finanšu pakalpojumiem, turklāt vairākiem no tiem iespējams pieteikties te pat internetā, iepriekš gūstot plašu ieskatu par pakalpojuma noteikumiem cenām, kā arī citiem jautājumiem, kas Jūs varētu interesēt.

Lai gan banka ar konkrēto nosaukumu un jauno darbības konceptu savus pakalpojumus sniedz tikai 5 gadus, tās piedāvājums ir konkurēt spējīgs un inovatīvs. Bankas klienti ir gan privātpersonas, gan uzņēmēji, turklāt katrai no klientu grupām pieejami pakalpojumi, kas izstrādāti to vēlmēm un tiek pielāgoti konkrētajām vajadzībām.

Kļūstot par bankas klientu, privātpersonas var izvēlēties kādu no bankas izveidotajiem pakalpojumu komplektiem, kuros ietilpst dažādi ikdienā nepieciešami banku pakalpojumi, turklāt komplekta cena vienmēr būs izdevīgāka, nekā lietojot pakalpojumus atsevišķi.

Klienti var izvēlēties starp sekojošiem komplektiem:


 • Ikvienam – komplekts, kurā ietilpts darbības, kuras veic lielākā daļa banku lietotāju. Ar šī komplekta palīdzību iespējam pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus, veikt lielākus pirkumus un veidot uzkrājumus.
 • Senioram – komplekts tiek piedāvāts senioriem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu. Ar komplekta palīdzību iespējams pārvaldīt savus šī brīža ienākumus un izdevumus, kā arī uzkrājumus.
 • Junioram – komplekts tiek piedāvāts jauniešiem vecumā no 16 – 21 gadam. Šis ir starta komplekts par pazeminātu cenu, taču tas sniedz iespēju pārvaldīt savus līdzekļus, kā arī veidot uzkrājumus.
 • Pamata – komplekts ar devīzi dinamiskam dzīves stilam. Komplektā papildus finanšu pārraudzīšanas iespējamā un uzkrājumu veidošanai, tiek piešķirts arī kredītlimits un iespēja izvēlēties American blue vai VISA Classic karti.
 • Zelta – komplekts sniedz iesēju saņemt American Gold vai MasterCard Gold kredītkarti un izmantot visas to sniegtās priekšrocības.

Bankas Citadele klientu komplektos ietilpstošajās MasterCard un Win Win Mastercard norēķinu kartēs, ir iestrādāts e-talons, kas ievērojami atvieglo pārvietošanos pa Rīgas pilsētu ar sabiedrisko transportu. Izmantojot maksājumu kartē iestrādāto e-talonu, jūs ietaupīsiet laiku, kas būtu jāpatērē biļešu iegādei kādā no to tirdzniecības punktiem, turklāt ceļa izdevumus varēsiet pārvaldīt citadele.lv internetbankā, apskatot bankas konta pārskatu.

Arī bankas maksājumu kartēm iespējams pieteikties internetā portālā citadele.lv.
Jaunajiem uzņēmumiem bankā pieejami īpaši izdevīgi starta komplekti, kuros ietilpstoši pakalpojumi tiek piedāvāti ar pievilcīgām atlaidēm, tādā veidā veicinot straujāku uzņēmējdarbības attīstību. Atlaižu komplektu piedāvājums ir spēkā 3 mēnešus kopš uzņēmuma reģistrācijas Uzņēmumu reģistrā, līdz ar to ar pieteikuma iesniegšanu nevajadzētu kavēties.

Arī pieredzējušiem uzņēmējiem banka piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, ar kura palīdzību, iespējams, veiksmīgi pārvaldīt uzņēmuma finanses, ka arī attīstīt uzņēmējdarbību.
--> Read more...

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija