ceturtdiena, 2017. gada 2. marts

Ienākumi no uzkrājumiemRunājot par uzkrājumiem, daudzi cilvēki nolemj, ka iegūtā summa nav tā vērta, lai konkrētu laiku naudu iesaldētu, jo no krājkonta to priekšlaicīgi noņemt nedrīkst. Nedrīkst aizmirst pieskaitīt atgūto IIN 25% apmērā no iemaksātās summas, jo tas veic būtiskas izmaiņas. Protams, ka nodokļu atmaksa ir tikai viena no uzkrājošās apdrošināšanas priekšrocībām, taču patiesībā tā dod ļoti būtiskus papildus ienākumus, ja polises iemaksa ir liela.

Piemēram, ja veicat iemaksu uzkrājošās apdrošināšanas polisē, kas ir 500 eiro gadā un jūsu bruto ienākumi gadā ir 5000 eiro gadā (jeb 420 eiro mēnesī), tad pie saņemtās summas jums ir jāpierēķina 125 eiro gadā, kas arī būs šie no valsts atgūtie 25%.

Kādi ir nosacījumi, lai atgūtu šo summu un tādējādi palielinātu savus ienākumus?

Pirmkārt, atgūt pārmaksāto IIN 25% apmērā var jebkura pilngadīga persona ar tādu nosacījumu, ja tā ir noslēgusi uzkrājošās apdrošināšanas polisi. Svarīgi ir arī tas, vai šai personai ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamie ienākumi (alga vai pensija), lai saņemtu šo atmaksu.

Otrkārt, klientam pašam ir jāpiesakās 25% atmaksai – jums jāvēršas pie VID un jāaizpilda gada ieņēmumu deklarācija par konkrēto gadu (var iesniegt arī par 3 gadu periodu, pēc jūsu izvēles) un tā jāiesniedz.

Trešais nosacījums – jūsu polisei ir jābūt noslēgtai vismaz uz 5 gadiem, tātad tas nozīmē sekojošo: ja klients līguma darbības laikā ir saņēmis IIN atvieglojumus, bet lauž līgumu, pirms ir pagājuši šie pilnie 5 gadi, kas noteikti līgumā jau iepriekš, tad Valsts ieņēmumu dienests liek atmaksāt saņemto summu pilnībā, tāpēc pirms polises slēgšanas vērts veikt aprēķinus.

 

  © 2009 Justfm.lv akcijas - Virszemes Televīzija